چاپ        ارسال به دوست

99 درصد نازل‌های بنزین در استان تهران استاندارد هستند

مدیرکل استاندارد استان تهران گفت: بازرسان استاندارد کم‌فروشی نازل‌های سوخت مایع را کنترل می‌کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، عباس نوری گفت: بیش از 99 درصد از نازل‌های بنزین در استان تهران، استاندارد هستند و شهروندان باید هنگام سوخت‌گیری، به برچسب‌های استاندارد نصب‌شده روی نازل‌ها توجه کنند. نوری گفت: در جریان بازرسی بازرسان استاندارد از نازل‌های جایگاه‌های سوخت مایع استان مشخص شد در سه ماهه نخست امسال تنها کمتر از یک درصد از نازل‌ها، با الزامات استاندارد انطباق نداشته و برای رفع نقص، از چرخه مصرف خارج شده‌اند.

وی درباره چگونگی رفع نقص نازل‌های غیراستاندارد افزود اگر نازل امکان اصلاح داشته باشد واحد مهندسی شرکت نفت آن را اصلاح می‌کند و پس از تأیید در آزمون مجدد، برچسب‌گذاری می‌شود در غیر این صورت نازل از چرخه مصرف خارج می‌گردد.این مقام مسئول درباره نحوه برچسب‌گذاری و آزمون نازل‌های بنزین گفت ابتدا آزمونگر به صورت چشمی، صفحه نمایش تلمبه و شیلنگ دسته نازل و ظاهر تلمبه را کنترل می‌کند و در صورت سلامت ظاهر، با ظروف اندازه‌گیری مشخص شده در استاندارد مربوطه (5، 10 و 20 لیتری)، اقدام به آزمون می‌کند.


نوری با تاکید بر توجه شهروندان به برچسب‌های الصاقی روی نازل‌ها گفت: درصورت تایید صحت عملکرد نازل، برچسبی متناسب با فصل سال روی آن الصاق می‌شود: بهار رنگ سبز، تابستان رنگ قرمز، پاییز رنگ زرد و زمستان رنگ سفید.


١١:٠٦ - چهارشنبه ١٥ تير ١٤٠١    /    شماره : ١٣٩٠٤    /    تعداد نمایش : ١٦٥