چاپ        ارسال به دوست

سرخط اخبار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران؛ ۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰

علی‌اکبر عرب عامری، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه شاهرود گفت: در سال گذشته بیش از ۲۳ هزار تن گاز مایع در سطح استان سمنان توزیع شده است که در مقایسه با سال قبل از آن ۱۵ درصد افزایش داشته است.

*********

امین روستایی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه همدان گفت: مصرف بنزین در استان همدان در نوروز امسال (۲۸ اسفند ۱۳۹۹ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰) نسبت به همین مدت در سال قبل با ۷۲ درصد افزایش همراه بوده است.

*********

جواد بلندی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه تربت حیدریه گفت: سال‌گذشته، حدود یک‌ میلیارد و ۲۹۰ میلیون لیتر انواع فرآورده در این منطقه توزیع ‌شد که‌ در مقایسه با مدت‌ مشابه سال ‌قبل از آن، سه درصد کاهش‌ داشته است.

*********

تورج امانی مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس با اشاره به رشد ۸۱ درصدی مصرف سی‌ان‌جی و کاهش مصرف بنزین در تعطیلات نوروز ۱۴۰۰ گفت: توسعه و تجهیز جایگاه‌های سی‌ان‌جی و نهادینه کردن فرهنگ صرفه‌جویی با مصرف سوخت پاک، باعث رشد چشمگیر مصرف س‌ان‌جی در تعطیلات نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در غرب استان مازندران شده است.

*********

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: با افتتاح وبهره برداری از چهار باب مجتمع خدمات رفاهی در محور‌های اصلی، تعداد مجاری عرضه سوخت مایع استان به 295 باب رسید.

امیربنی کریمی افزود: با بهره برداری از این جایگاه‌ها زمینه اشتغال مستقیم 60 نفر نیز فراهم شده و هم اکنون در سطح استان فارس تعداد 37 باب جاییگاه سوخت مایع و 10 باب جایگاه سی ان جی نیز در دست احداث می‌باشد که از پیشرفت فیزیکی 20 تا 90 درصدی برخوردار هستند.

*********

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه البرز گفت: از 25 اسفند تا 14 فروردین در مجموع 48 میلیون انواع بنزین سوپر، یورو4 و معمولی در استان مصرف شده است که در مقایسه با سال قبل از ان ۸۵ درصد رشد داشته است.

مجتبی دلبری افزود: از ابتدای اجرای طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی (تاکسی‌ و انواع وانت‌بار) در کشور، بیش از 1300 خودرو در استان البرز بصورت رایگان دوگانه سوز شده‌اند و  1100 خودرو نیز در نوبت دوگانه سوز شدن قرار دارند.

*********

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: در ۱۴ روز ابتدایی امسال میزان مصرف فرآورده‌های نفتی عرضه شده در جایگاه‌های استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته روند افزایشی داشته که میزان افزایش مصرف فرآورده بنزین 93 درصد برآورد شده است.

حمید حبیبی افزود: همچنین در این بازه زمانی، نفت‌گاز 33 درصد و گاز طبیعی(CNG) 57 درصد افزایش داشته است.

*********

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: در سال ۹۹ بیش از ۱۹۳ میلیون لیتر نفت گاز از طریق خط لوله، از انبار نفت اردبیل به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان ارسال شد که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن، ۱۰ درصد افزایش داشته است.

سید حجت مدنی همچنین درباره جزئیات سوخت رسانی به هواپیماها در مرکز سوخت گیری این منطقه افزود: پارسال بیش از دو میلیون و 283 هزار لیتر سوخت برای 1252 پرواز تامین شده و مصرف این فرآورده در سال 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل 33 درصد افزایش نشان می دهد. 


١٢:٣٥ - دوشنبه ٢٣ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٦٧٣    /    تعداد نمایش : ١٩٦