چاپ        ارسال به دوست

بالغ بر ۸۸ هزار خودرو در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو‌ها ثبت نام کرده اند

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: در حال حاضر بالغ بر ۸۸ هزار خودرو در طرح رایگان دوگانه سوز کردن خودرو‌ها ثبت نام شده اند که اولویت اصلی ما خودرو‌های عمومی مانند تاکسی و وانت بار‌ها هستند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد حسین باقری تصریح کرد: خوشبختانه ظرفیت تبدیل کافی در کارگاه‌های تبدیل وجود دارد و آمادگی داریم در صورت نیاز و افزایش استقبال متقاضیان، این ظرفیت را باز هم افزایش دهیم.


او در ادامه با اشاره به اینکه آیا دوگانه سوز کردن آسیب به موتور خودرو می‌زند یا خیر؟، گفت: این موضوع صحت ندارد چرا که این نوع خودرو‌ها به صورت استاندارد و زیر نظر سازمان ملی استاندارد فرآیند تبدیلشان انجام می‌شود.


باقری در ادامه در خصوص فرآیند گازسوز کردن خودرو‌های اینترنتی گفت: براساس مصوبه، خودرو‌های اینترنتی در فاز دوم ثبت نام برای دوگانه سوز کردن قرار دارند.


او در خصوص کاهش سهمیه بنزین خودرو‌های وانت بار تصریح کرد: این موضوع زیر نظر وزارت کشور بوده و بحث عملکرد خودرو‌ها بر اساس پیمایش در کارگروهی به نام بند ۸ سنجیده می‌شود.


مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص مزایای سی ان جی نسبت به بنزین به آلایندگی کمتر، عدد اکتان بالا (۱۳۰)، افزایش راندمان ۱۵ درصدی، فراوانی و قیمت مناسب این فرآورده در کشور اشاره کرد.

 

 


١٣:٣٦ - شنبه ١١ مرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٢١٩    /    تعداد نمایش : ٩١