چاپ        ارسال به دوست

در اجرای منویات مقام معظم رهبری

قرارگاه فرهنگی خلیج فارس صنعت نفت افتتاح شد

مشاور فرهنگی وزیر نفت در حکمی حجت الاسلام و المسلمین «حمید فلاحتی» را  به عنوان فرمانده قرارگاه فرهنگی خلیج فارس صنعت نفت منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت نفت ستاره خلیج فارس، احمد مجیدی نسب در مراسم معارفه فرمانده قرارگاه فرهنگی خلیج فارس صنعت نفت که امروز (یکشنبه 10 آذر) با حضور «مهندس ناصر بابایی» رئیس شورای فرهنگی  و معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، و جمعی از روحانیون و مدیران نفتی استانی و کشور در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس برگزار شد، گفت: از سال 1392 تا کنون دو قرارگاه فرهنگی در استان های بوشهر و خوزستان از سوی وزارت نفت تشکیل شده بود که به دلیل جانمایی دو پالایشگاه بزرگ در استان هرمزگان و تاکیدات مقام معظم رهبری بر ساماندهی مسائل فرهنگی، قرارگاه خلیج فارس را نیز امروز تشکیل دادیم.

مشاور فرهنگی وزیر نفت تاکید کرد: در مناطقی که صنعت نفت بر زندگی مردم و مردم بر روند حرکتی صنعت نفت تاثیر دارند، تشکیل این دست قرارگاه‌ها بسیار حائز اهمیت است و ما هیچ گاه عمل به مسئولیت های اجتماعی خود را فراموش نخواهیم کرد.

وی از به کارگیری بیش از هزار نفر روحانی در وزارت نفت خبر داد و گفت: این افراد وظیفه ی مقابله با تهاجمات فرهنگی را بر عهده دارند.

مجیدی نسب در ادامه تلاش های مهندسان و کارگران ابر پالایشگاه ستاره خلیج فارس به منظور تامین حدود 50 درصد از سبد سوخت کشور را مصداق عمل به منویات مقام معظم رهبری خواند و گفت: برای حراست از این دستاوردها و لبیک به پیام رهبر انقلاب به دلبستگان نظام در هفته‌ی گذشته، افتتاح قرارگاه فرهنگی خلیج فارس که قرار بود در دهه‌ی فجر صورت گیرد را تسریع بخشیدیم که امیدواریم شاهد ثمرات آن باشیم.

وی اظهار داشت: این قرارگاه همانند قرارگاه های زمان جنگ عمل می کند چرا که رهبر انقلاب شرایط امروز جامعه را شرایط جنگی خوانده اند و ما نیز باید به فراخور این وضعیت عمل کنیم.

مشاور فرهنگی وزیر نفت یکی از اصلی ترین اهداف تشکیل قرارگاه فرهنگی خلیج فارس را افزایش تعامل صنایع نفتی با سایر دستگاه ها و ذی نفعان منطقه ای عنوان کرد و گفت: قطعا مسئولان استان هرمزگان به سخنان مقام معظم رهبری درباره چالش های فرهنگی توجه می کنند و ما می توانیم با هم افزایی به سمت ساماندهی بیشتر مسائل فرهنگی حرکت کنیم.

 


١٥:١٢ - يکشنبه ١٠ آذر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٩٠٣    /    تعداد نمایش : ٨٩٦