چاپ        ارسال به دوست

دو خبر از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

 

عملیات کالیبراسیون (PROVER)  سیستم میترینگ نفت خام تحویلی به پالایشگاه اصفهان در مرکز انتقال نفت و تأسیسات شهید بهشتی انجام و از سوی واحد نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی وزارت نفت تأیید شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران ـ منطقه اصفهان، سعید فهامی مهندس کنترل و ابزار دقیق منطقه در این خصوص گفت: این عملیات توسط بخش خصوصی و با حضور نماینده واحد نظارت بر صادرات و مبادلات مواد نفتی به منظور اطمینان از صحت عملکرد سیستم پروور خط لوله 30 اینچ در تعیین میزان حجم نفت خام ارسالی به پالایشگاه اصفهان و ارزیابی میزان کیفیت آن انجام شد.

فهامی اضافه کرد: پروور پرتابل بعد از انجام اصلاحات لازم به سیستم پروور متصل شد، صحت سنجی اطلاعات استخراج شده پیشین از سوی کارشناسان این واحد انجام و جهت تایید به اداره نظارت ارائه شد.

گفتنی است، روزانه به طور متوسط 2500 مترمکعب در ساعت نفت خام دریافتی از مارون در استان خوزستان توسط این منطقه به پالایشگاه اصفهان تحویل داده می شود.

 

********************

 رئیس واحد مکانیک شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه اصفهان، از تعمیرات اساسی بوستر پمپ شماره 11 این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، منطقه اصفهان، علیرضا مرادپور رئیس مکانیک منطقه در این باره گفت: حفظ آماده بکار بودن تجهیزات اصلی شرکت یک اصل اساسی در برنامه کاری واحد مکانیک می باشد و در این راستا بوستر پمپ شماره 1 مرکز انتقال نفت شهید جابر آل خمیس امیدیه به لحاظ مشاهده برخی اشکالات تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

وی در تشریح راهکارهای واحد تعمیرات مکانیک منطقه اصفهان برای فعال نگهداشتن دستگاه ها گفت: این واحد با توجه به تحریم قطعات یدکی دستگاه ها از طریق مهندسی معکوس و بازسازی و جایگزینی قطعات دستگاه های از رده خارج نسبت به تعمیر و نگهداری از تجهیزات اقدام می کند.

 


١٢:٥٣ - سه شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٠١    /    تعداد نمایش : ٩٤