چاپ        ارسال به دوست

نظارت بر حضور افراد غیر مجاز در صف های گاز مایع در حیطه اختیارات شرکت ملی پخش نیست

 

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار گفت: این شرکت تنها وظیفه تامین سوخت مورد نیاز منطقه را دارد و تعهدی برای نظارت بر حضور افراد غیر مجاز در صف های گاز مایع ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از ایرنا، محمد صادقی افزود: در بخش توزیع گاز مایع کمبودی وجود ندارد و سوخت مورد نظر در اختیار متقاضیان قرار می گیرد فقط به دلیل شروع فصل سرما شاهد صف های طولانی هستیم.

مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار گفت: هرچند تاکنون حدود ۹ هزار خانوار منطقه سبزوار در سامانه نیو تجارت آسان ثبت نام کرده اند ولی این تعداد تمامی جامعه هدف مصرف کنندگان گاز مایع نیست و از این رو امکان توزیع بر اساس این سامانه وجود ندارد.

صادقی افزود: با توجه به اطلاع رسانی‌های صورت گرفته انتظار می رود خانوارهای مصرف کننده گاز مایع که تاکنون در این سامانه ثبت نام نکرده اند در اسرع وقت با مراجعه به سایت مورد نظر نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد: این اقدام به دلیل مشخص شدن هویت فرد تحویل گیرنده گاز مایع سبب کاهش حضور افراد غیرمجاز برای دریافت این فراورده می شود.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار گفت: برابر دستورالعمل‌های وزارت نفت، اولویت توزیع گاز مایع با خانوارهایی است که در سامانه ثبت نام کرده باشند و به زودی توزیع گاز مایع تنها از طریق سامانه امکان پذیر خواهد بود.

وی افزود: همچنین کارشناسان این شرکت با حضور در روستاهای فاقد گازکشی ضمن بازدید از نحوه توزیع گاز مایع در جهت آموزش روستائیان برای ثبت نام در طرح توزیع الکترونیکی سوخت اقدام می کنند.

به نظر بسیاری از کارشناسان راه اندازی طرح الکترونیکی توزیع گاز مایع در منطقه سبزوار می تواند نقش بسیار مهمی در ساماندهی توزیع این سوخت در مناطق روستایی داشته باشد. طرحی که با هدف تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در کشور اجرا شده و سازو کار آن نیز فراهم است.

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه سبزوار یکی از ۳۷ منطقه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران است که با هفت مرکز توزیع گاز مایع، تامین و توزیع سوخت در شهرستان‌های سبزوار، بردسکن، خوشاب، داورزن، جوین و جغتای را بر عهده دارد.

 

 


١١:٢٧ - سه شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٦٦    /    تعداد نمایش : ٤١٣