چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در سطح کشور؛

بخش انتخابی مسابقات قرآنی وزارت نفت غیرحضوری و الکترونیکی برگزار شد

دبیر شورای فرهنگی اقامه نماز وزارت نفت در مراسم افتتاحیه چهارمین مسابقات قرآن کریم وزارت نفت که روز پنج شنبه (۲۳ خرداد ۹۸) برگزار شد، گفت: اولین وزارتخانه هستیم که در مرحله نیمه نهائی و انتخابی مسابقات، قرآنیان وزارت نفت را به صورت غیر حضوری و الکترونیکی گزینش کردیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، دکتر مجیدی در مراسم افتتاحیه بر تبلیغ، ترویج و اشاعه فرهنگ قرآنی تاکید کرد و گفت: این مسابقات انگیزه لازم را برای جریان فکری و رفتاری کارکنان به وجود می آورد.

وی با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات در بالاترین سطح، برگزار شده است، گفت: قرآن مسابقه نبوده، درس زندگی است و درس زندگی را نمی توان از صحنه زندگی حذف کرد .

مجیدی در ادامه به آیه ۳۵ سوره نور " أللَّهُ نُورُ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ" اشاره کرد و افزود: قرآن و نورانیت آن باعث از بین رفتن جهل شده و یقیناً سازمانی که بدون قرآن حرکت کند در جهل و ظلامات فرو خواهد رفت.

مجیدی افزود: با توجه به بخشنامه وزیر نفت در خصوص صرفه جویی، این دور از مسابقات قرآن کریم همچون سنوات گذشته، با هزینه اندک برگزار شد و تمامی برگزار کنندگان و شرکت کنندگان با عشق و خلوص نیت حضور داشتند.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای کاهش هزینه ها ، دور مقدماتی در شهرستان ها برگزار شد و برای داوری مسابقات، از افراد برجسته و حاذق قرآنی خود مجموعه بهره مند شدیم.

وی با اشاره به حدیث رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) "انَّما بُعِثتُ لِاُتمِمَّ مکارم الأخلاق"، بر بحث معنویت و اخلاق در سازمان تاکید کرد و گفت: مدیران و کارکنان سازمان باید بیش از پیش، بر این مهم توجه کنند و اخلاق را سرلوحه کار خود در تمامی امور قرار دهند.

مجیدی در پایان از میزبانی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم تقدیر و تشکر کرد.

 

 


٠٩:٤١ - شنبه ٢٥ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ١١٦٨٥    /    تعداد نمایش : ٩٠٠