چاپ        ارسال به دوست

مقاوم‌سازی بخشی از خطوط لوله انتقال مواد نفتی اصفهان به ری

200 متر از خطوط لوله 24 و 18 اینچ انتقال نفت خام و فرآورده‌های نفتی اصفهان - ری در محدوده کیلومتر 84 مقاوم‌سازی و تعمیق شد. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران منطقه  اصفهان، غلامرضا گودرزی، رئیس واحد تعمیرات خطوط لوله منطقه در این باره گفت: در پایش مسیر خطوط لوله انتقال نفت، به‌دلیل آسیب‌پذیری خطوط لوله 24 و 18 اینچ فوق در محدوده کیلومتر 200+84 و بالا بودن خطوط در تقاطع آبنماها با هماهنگی مسئولان ذی‌ربط منطقه و همکاری واحد ترابری پروژه تعمیق این خطوط به طول 200 و عمق یک متر انجام شد.
وی با بیان اینکه حساسیت کار و حجم بالای خاکبرداری و تأکید بر رعایت نکات ایمنی گفت: در مهم‌ترین گام از اجرای این عملیات ضروری بود با پیوستگی و حداقل حجم ممکن در چند مرحله نسبت به خاکبرداری زیر لوله اقدام شود.
رئیس واحد تعمیرات خطوط لوله منطقه اصفهان ادامه داد: در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری بر اساس میزان فشار درون خط نیز هنگام تعمیق خط از دیگر موارد مهم در انجام این عملیات به‌شمار می‌آید و انجام این کار با سه دستگاه سنگین شامل دو دستگاه بیل مکانیکی و یک دستگاه لودر با 600 دستگاه ساعت و بیش از 2 هزار نفرساعت در مدت 20 روز انجام پذیرفت.
گودرزی بیان کرد: از مزیت‌های این کار ایمن کردن خط به لحاظ عمق و احتمال برخورد ماشین‌آلات با لوله، همچنین نبود نیاز به ساخت آب‌نما در محل تلاقی با لوله و هزینه‌کرد مربوط به ساخت و نگهداری آن است. 


١١:٤١ - دوشنبه ٣٠ خرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٨٦٨    /    تعداد نمایش : ٢١٩