چاپ        ارسال به دوست

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس:

خط لوله پارس از نظر اقتصادي و پدافند غيرعامل حائز اهميت است

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: احداث خط لوله پارس از جمله طرح های مهمی است که هم از نظر پدافند غیر عامل و هم از لحاظ اقتصادی و بازگشت سرمایه بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، علیرضا پاک‌فطرت امروز (یکشنبه، ۱۵ اسفندماه) در آیین امضای تفاهم‌نامه تأمین منابع مالی احداث خط لوله مهرآران - فسا - شیراز (پارس) که با حضور وزیران نفت و اقتصاد بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و بانک تجارت امضا شد، گفت: از جمله وزرایی که مجلس شورای اسلامی تلاش کرد تا از بدنه صنعت انتخاب شود وزیر نفت بود، به‌گونه‌ای که هم تحصیلات مرتبط با صنعت نفت دارد و از بدنه نفت است.

پاک‌فطرت افزود: مجلس شوری اسلامی روند کار وزیران را دنبال می‌کند به‌ویژه وزیر نفت که نقش حیاتی در اقتصاد کشور دارد. انصافاً وزیر نفت تاکنون تلاش‌های داخلی و بین‌المللی خوبی انجام داده که امضای تفاهم‌نامه امروز هم نشان می‌دهد وی کار را می‌شناسد.

وي با بیان اینکه امیدوارم تفاهم‌نامه امروز به امضای قراداد منجر و کار با حضور آقای اوجی آغاز شود، تصریح کرد: مجلس برای سال آینده بانک‌ها را موظف کرد ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های زیرساختی سرمایه‌گذاری کنند که این طرح از همان پروژه‌هاست.

پاک‌فطرت اظهار کرد: احداث خط لوله پارس از جمله طرح های مهمی است که هم از نظر پدافند غیر عامل و هم از لحاظ اقتصادی و بازگشت سرمایه بسیار حائز اهمیت است.

وي در پايان گفت: اهمیت اجرای این طرح تاجایی است که می بایست در دهه دوم یا سوم انقلاب اجرا می‌شد ولی درحال حاضر در دهه چهارم انقلاب و توسط فرزند نفت کلید می خورد.

 

 


١٤:٣٤ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٨٠