چاپ        ارسال به دوست

حضور در بازارهای هدف صادراتی به دلیل توان بالای رقابت ایران در منطقه است

جهش تولید بنزین با اتکا به ظرفیت های داخلی کشور

علیرضا صادق‌آبادی در حاشیه روز نخست بیست و پنجمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اشاره به جهش تولید بنزین در کشور طی سه سال گذشته گفت: در سال 96 تولید بنزین روزانه 59 میلیون لیتر بود از این میزان سه میلیون لیتر مربوط به تولید پالایشگاه ستاره خلیج فارس بود، در سال 98 متوسط تولید بنزین به 107 میلیون لیتر در روز رسید.

صادق آبادی با اشاره به ظرفیت سازی انجام شده ادامه داد: برای تولید این مقدار بنزین باید ظرفیتی در حدود 115 تا 120 میلیون لیتر ایجاد شود، چون پالایشگاه ها طبق برنامه زمانبندی تعمیرات اساسی و نیمه اساسی دارند و یا حتی برخی از مواقع به دلایل غیر قابل پیش بینی ممکن است از سرویس خارج شوند؛ بنابراین وقتی عملکرد روزانه به 107 میلیون لیتر می رسد ظرفیت سازی 115 الی 120 میلیون لیتری انجام شده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه میزان تولید و ظرفیت سازی که در پالایشگاه های کشور از سال 96 تا 98 محقق شد در شرایطی بود که تحریم در کشور حکمفرما بوده است، تاکید کرد: با اطمینان می گویم که این جهش تولید با اتکا به نیروهای داخلی صنعت پالایش و ظرفیت های داخل کشور اجرا شده است.

حضور در بازارهای هدف صادراتی به دلیل توان بالای رقابت ایران در منطقه

وی با اشاره به کیفیت بنزین تولیدی کشور اظهار کرد: کالایی که کیفیت مناسبی نداشته باشد قابلیت صادرات نیز ندارد؛ بنابراین یکی از دلایلی که کمک کرد در بازارهای هدف حضور پیدا کنیم عرضه کالایی بود که رقبای ما توان رقابت را با آن نداشتند.
به گفته معاون وزیر نفت چه بنزینی که در داخل کشور توزیع می شود چه بنزینی که صادر می شود از بهترین نوع بنزین هایی است که در منطقه تولید می شود.

 

 


١٣:٠٣ - شنبه ٤ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٥١٣    /    تعداد نمایش : ٢٣٩