چاپ        ارسال به دوست

اجراي تعهدات ارزي توسط پالايشگاه لاوان

مدیر عامل شرکت پالایش نفت لاوان گفت: شرکت پالایش نفت لاوان با حضور در جمع 50 شرکت صادر کننده برتر کشور موفق به دریافت لوح تقدیر در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه عرصه بازگشت ارز به کشور از طرف  رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، محمد علی اخباری با بیان این مطلب تصريح كرد: شرکت پالایش نفت لاوان در راستای اجرای سیاست های ابلاغی از سوی شورای عالی هماهنگی اقتصادی و دستورالعمل های صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی، نسبت به انجام تکالیف خود در خصوص بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور به شایستگی عمل كرده است.

اخباری افزود: اين شركت با آگاهي از اینکه این اقدام منجر به تحقق اهداف سیاست های کشور در راستای رشد تولید و اشتغال و تقویت ثبات اقتصادی خواهد شد نسبت به این مهم اهتمام جدی داشته است که اعطای تقدیر نامه بانک مرکزی از صادرکنندگان نمونه در زمینه بازگشت ارز به کشور که شرکت پالایش نفت لاوان نیز در زمره این مجموعه مورد قدردانی قرار گرفته است مصداق این تلاش ها محسوب می  شود. امید است با تداوم این روند که ماحصل تلاش و همراهی صادرکنندگان متعهد به جامعه و دوستدار کشور عزیز اسلامی است، اعتلای اهداف اقتصادی و تولید داخلی درکشور محقق شود.  

همچنين رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی دراين مراسم گفت: صادرکنندگان در تضمین تداوم تولید و تامین نیازهای وارداتی کشور در شرایط تحریم و فشار حداکثری، نقش کلیدی و تعیین کننده‌ای در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند و تداوم روند عرضه ارز صادراتی در سامانه نیما به تعادل بازار ارز کمک قابل‌توجهی خواهد داشت.

عبدالناصر همتي همچنین در این جلسه بر عزم بانک مرکزی برای پیگیری تسهیلات ویژه برای صادرکنندگان نمونه تاکید کرد.

گفتني است رئیس کل بانک مرکزی در این مراسم از ۵۰ صادر‌کننده نمونه کشور که نزدیک به ۱۰۰ درصد ارز ناشی از صادرات خود را به چرخه اقتصاد کشور برگرده‌اند، تشکر و قدردانی کرد.

این ۵۰ صادرکننده که همگی تولیدکننده هستند، از بابت صادرات از سال ۹۷ تا پایان اردیبهشت ۹۹، معادل ۲۲ میلیارد دلار را به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده‌اند.

 

 

 

 


١٤:٠٦ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٤٢    /    تعداد نمایش : ٣٧٤