چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

کمبودی در تامین گاز مایع استان سیستان و بلوچستان نداریم

 

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با شروع فصل سرما، کمبودی در تامین گاز مایع استان سیستان و بلوچستان نداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کرامت ویس کرمی با اشاره به آخرین وضعیت گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان با توجه به آغاز فصل سرما گفت: وظیفه ما تامین گاز مایع مورد نیاز مصرف کنندگان مجاز است.

وی گفت: برخی از خانواده ها به علت زندگی در مناطق محروم از نعمت گاز طبیعی برخوردار نیستند و از نفت سفید برای گرمایش و از کپسول های گاز مایع برای پخت و پز استفاده می کنند.

او ادامه داد: در استان سیستان و بلوچستان حدود ۷۰۰ هزار خانوار مشترک نفت سفید هستند و ما گاز مایع این خانوار‌ها را پس از تعیین سهمیه به شرکت‌های توزیع کننده گاز مایع می دهیم و این شرکت‌ها گاز مایع را از پالایشگاه‌های اصفهان و بندرعباس دریافت و در استان توزیع می‌کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور اضافه کرد: با توجه به این که دمای هوا رو به کاهش است ما نظارت‌های خود را بر روی نحوه توزیع گاز مایع در استان سیستان و بلوچستان چند برابر کرده ایم تا مردم این استان در فصل سرما دچار مشکل نشوند؛ خوشبختانه تا به امروز کمبود یا مشکلی در خصوص گاز مایع در این استان را نداشته ایم.

ویس کرمی تصریح کرد: ما به شرکت‌های توزیع کننده، سهمیه سوخت مورد نیاز استان را می دهیم اما برخی مصرف کنندگان از این سوخت برای پرکردن مخزن گاز خودروی خود استفاده می‌کنند.

استفاده از سوخت LPG برای خودرو ممنوع، خطرناک و غیر استاندارد است.

او ادامه داد: گاز مایع در سبد سوخت خودرو وجود ندارد، متاسفانه تعدادی از هموطنان خودروی خود را دوگانه سوز کرده اند و بخشی از گاز مایع را برای پر کردن مخزن CNG خودرو استفاده می‌کنند در صورتی که این سوخت باید به استان های محروم ارسال شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور گفت: اگر گاز مایع در سبد سوخت مصرفی خودرو‌ها اضافه شود ممکن است مشترکان واقعی که در اقصی نقاط کشور از نعمت گاز شهری محروم هستند، دچار مشکل شوند، بنابراین باید جلوی استفاده غیر مجاز از گاز LPG در خودرو‌ها گرفته شود تا مصرف کنندگان و مشترکین واقعی مشکل پیدا نکنند.

ویس‌کرمی بیان کرد: رسالت ما تامین گاز مایع مورد نیاز مصرف‌کنندگان از طریق شرکت‌های موظف است که این کار بدون وقفه انجام می شود و خوشبختانه تا به امروز کمبودی در این خصوص نداشته ایم،اما باید برخی از دستگاه‌ها نظارت خود را بر روی چگونگی توزیع و استفاده غیر مجاز از گاز LPG بیشتر کنند.

او بیان کرد: سوخت گاز مایع نباید در خودرو استفاده شود زیرا هر لحظه ممکن است اتفاق ناگواری برای سرنشینان رخ دهد. 

 


١٢:٤١ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٤١    /    تعداد نمایش : ٣٨٢