چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل پالایشگاه تبریز:

انتظار داریم ائمه جماعات، فعالان صنعت نفت را یاری کنند


مدیر عامل پالایشگاه تبریزدر نشست دبیران شورای اقامه نماز و ائمه جماعات شرکت های صنعت نفت شمال غرب کشور گفت :  امروز علم در دنیا آن چنان متحول شده و پیش رفته که بنگاه های صنعتی و اقتصادی از جمله صنعت نفت به دانشگاه ها تبدیل شده اند و مدیران صنعت به مدیر-محقق، تا بتوان از ظرفیت عظیم تحقیق درفرآیند عمل برای تعالی بخشی بشریت استفاده نمود.

مدیر عامل پالایشگاه تبریز تصریح کرد : برای سرپا نگهداشتن صنعت نفت باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل ها ازجمله ظرفیت نهاد حوزه و دانشگاه به نحو شایسته استفاده شود و ائمه جماعات و نهادهای فرهنگی و مذهبی با تقویت کانال های ارتباطی به تحقق این مهم کمک می کنند.

باقری اضافه کرد : گاهی حاشیه ها و کارهای زاید آن چنان بر متن غلبه می کندکه اهداف و ماموریت های اصلی سازمانی تحت شعاع قرار می گیرند و وقت مدیر به بهانه های جزئی تلف می شود توسعه کانال های ارتباطی با نهادهای فرهنگی و مردم نهاد از طریق ائمه جماعات صنعت نفت می تواند به شفاف سازی، آگاه سازی و کاهش این آسیب ها کمک نماید.

مدیر عامل پالایشگاه تبریز با اشاره به موقعیت و جایگاه این پالایشگاه گفت : تلاش می کنیم با برنامه ریزی و استفاده از همه ظرفیت های محلی و ملی پیشرو پالایشگاه های منطقه با اعتبار جهانی باشیم .

وی اهمیت و نقش این پالایشگاه ، با توجه به موقعیت راهبردی آن و قرار گرفتن در همجواری چهار کشور همسایه خارجی را مورد تاکید قرار داد و گفت : هفت درصد از عملیات تصفیه نفت خام کشور توسط این پالایشگاه انجام می شود و با توجه به موقعیت استراتژیک و وجود مشکلات نقل و انتقال فرآوردهای نفتی به ویژه در ایام زمستان این سهم هفت درصدی پالایشگاه تبریز اهمیت و برجستگی بارزتری  می یابد.

مهندس باقری دریافت نفت خام و تبدیل آن به بیش از 40 محصول یا فراورده نفتی را از دیگر وظایف پالایشگاه تبریز بیان کرد و ادامه داد :  30 درصد از وزن برنامه های این شرکت در بخش رشد و یادگیری متمرکز است .تا بتواند حركت متعالي را حفظ نموده و مسير خود به سمت آرمان که پیشرو پالایشگاه های منطقه خاورمیانه با اعتبار جهانی است را ، ادامه دهد.

 

 


١٠:٤١ - سه شنبه ١٨ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١١٧١١    /    تعداد نمایش : ٦٤١