چاپ        ارسال به دوست

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش خبر داد:

برپایی مجدد مسابقات قرآنی همزمان با سی‌امین سالگرد تاسیس شرکت

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از برپایی مجدد مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه پس از 5 سال وقفه، همزمان با سی‌امین سالگرد تاسیس شرکت ملی پالایش و پخش خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مجید شهیدی در مراسم برگزاری مرحله مقدماتي بيست و پنجمين دوره مسابقات سراسري قرآن كريم و نهج البلاغه که امروز (10 اسفندماه) در ساختمان غدیر درحال برگزاری است، گفت: با همت مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و شورای فرهنگی شرکت با مدیریت مهندس علی زیار بیست و پنجمین دور مسابقات قرآن کریم و نهج‌البلاغه در میان شرکت‌های تابعه و پالایشی در دستور کار قرار گرفت.

شهیدی در ادامه افزود: خوشبختانه این دوره مسابقات قرآنی پس از 5 سال وقفه در روز گرامیداشت بعثت پیامبراکرم(ص) و همزمان با سی‌امین سالگرد تاسیس شرکت ملی پالایش و پخش با 30 سال تلاش و خدمت در سایه بیش از 100 سال تجربه و قدمت که کارنامه قابل دفاعی را در این مرز و بوم به جای گذاشته است، از سرگرفته شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 5هزار و 721 نفر در بیست و پنجمین دور در سامانه مسابقات قرآن ثبت نام کرده‌اند، تصریح کرد: از ابتدای برپایی 24 دوره متوالی از مسابقات قرآن کریم و نهج البلاغه که سال‌های گذشته توسط شرکت ملی پالایش و پخش به عنوان متولی آن برگزار شده است، با مشارکت‌های مردمی در حدود 10 هزار و سیصد خانواده حضور داشتند، و این روند با پیگیری‌های صورت گرفته در مدیریت جدید، مجدد در مدار اجرا و توجه قرار گرفته است.

شهیدی گفت: مرحله مقدماتی این مسابقات امروز (10 اسفندماه) با حضور 70 نفر از ستاد و 50 نفر از شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در رشته‌های مختلف قرائت، ترتيل، حفظ اجزاء قرآن كريم، ‌نهج البلاغه و مفاهيم قرآن كريم برگزار می‌شود.

به گفته وی درحال حاضر در رشته‌های شفاهی بخش بانوان 30 نفر و در بخش مردان 29 نفر، همچنین دررشته‌های کتبی در بخش بانوان 38 نفر و در بخش مردان 23 نفر حضور پیدا کرده‌اند.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران اظهار داشت: تا امروز تمام شرکت‌های تابعه و پالایشی مراحل مقدماتی این دور مسابقات قرآنی را برپا کرده و نتایج آن را طی هفته آتی به ستاد اعلام کنند.

شهیدی بیان کرد: در بخش داوری نیز از 11 تن از داوران سازمان دارالقرآن کریم دعوت به عمل آمده است که در نهایت پس از بررسی‌ها و اتمام دوره‌ها، نتایج این مسابقات اعلام خواهد شد تا برگزیدگان به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کنند. مرحله نیمه نهایی نیز در سطح کشوری از میان 9 منطقه که زمان برگزاری آن نیز متعاقبا اعلام خواهد شد، برگزار می‌شود.

 

 

 


١٤:٢٥ - سه شنبه ١٠ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٣٥    /    تعداد نمایش : ٧٤٢