چاپ        ارسال به دوست

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش تاکید کرد

استفاده از شركت هاي دانش بنيان در طرح هاي پژوهشي

 

مدير پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، با تاكيد بر استفاده از شركت هاي دانش بنيان در طرح هاي پژوهشي خواستار حركت به سمت پروژه هاي IT به جاي پروژه هاي صنعتي شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، محمد رضایی مدیر پژوهش وفناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، در یک نشست به مناسبت هفته پژوهش در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت برگزار شد، این شركت را جزو معدود شركت هايي در سطح صنعت نفت عنوان کرد كه در امر پژوهش چه از نظر بودجه و چه از نظر ارزش افزوده عملكرد مطلوب داشته است.

مديرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت نیز با اشاره به پررنگ شدن نقش پژوهش به خصوص در زمان تحريم گفت: در حال حاضر در تمام زمينه ها رشد كرديم به عنوان نمونه در يكي از مراكز انتقال نفت منطقه شمالشرق توربين سولار صد درصد ايراني در حال فعاليت است. قراردادي هم براي ساخت توربين كاملا ايراني با شركت توربين خاورميانه بسته شده و اين روند همچنان ادامه دارد.

قاسم عرب يارمحمدي مبحث آبگيري مخازن در ورودي آبگيرها و بازگشت آن به چرخه بازيافت را به عنوان يكي از موارد قابل پژوهش بيان كرد و بر تامين اعتبار اين طرح تاكيد كرد.

رييس پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت نیز به وسعت این شركت و تجهيزات آن در گستره كشور اشاره كرد و گفت: نگهداري و بهبود سيستم هاي موجود در شرايط تحريم هاي ظالمانه نياز به امر پژوهش دارد.

اسدا... كلانتر افزود: طرح هاي پژوهشي برجسته از مناطق این شرکت جمع آوري و پس از دسته بندي در سامانه وزارت علوم ثبت شد.

در ادامه علی اصغر سالمي مدير سابق منابع انساني شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت نیز از تشكيل كميته پژوهش در حوزه منابع انساني به دليل نبود ساختاري مرتبط خبر داد و گفت: كارهاي خوبي در اين كميته انجام شده كه برخي از آنها مصوب شده است. همچنين كميته اي در خصوص مديريت دانش تشكيل و نقشه راه آن هم نصويب شده است.

در پایان این نشست كه اعضاي هيات مديره شرکت خطوط لوله و مخابرات و مديران مناطق دوازده گانه از طريق ويدئو كنفرانس حضور داشتند، از گنجی مدير منطقه فارس، رضا كرمي از ستاد شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، محمد هاشمي راد از منطقه فارس و شورش شكوهي از منطقه غرب به عنوان نفرات اول تا سوم قدرداني شد.

 

 


١٣:٤١ - دوشنبه ٢ دی ١٣٩٨    /    شماره : ١١٩٤٣    /    تعداد نمایش : ٦٢٤