چاپ        ارسال به دوست

برای اولین بار در شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد؛

دوره آموزشی مدیریت دارایی های فیزیکی و تدوین راه

دوره آموزشی مدیریت دارایی های فیزیکی و تدوین راه (assets management)، برای نخستین بار در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و با حضور اساتید بین المللی کشور در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش، با توجه به اهمیت دارایی های فیزیکی برای سازمان های بزرگ صنعتی، این دوره آموزشی برای مدیران ارشد ستاد و شرکت های زیرمجموعه در مجتمع آموزشی پسیان برگزار شده است.

دوره مذکور با هدف آشنایی مدیران عامل شرکت های تابعه و پالایشی، مدیران عملیاتی، روسا و کارشناسان تعمیرات، برنامه ریزی تعمیرات، تدارکات، بهره برداری، خدمات فنی، HSE و پروژه ها با مفاهیم مدیریت دارایی های فیزیکی جهت مدیریت بهینه تجهیزات تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش در دوره مدیریت دارایی های فیزیکی، ضمن معرفی تاکتیک های نگهداری و تعمیرات، آشنایی با رویکردهای نوین در نگهداری و تعمیرات (TPM , RCM) و سیستم مکانیزه نگهداری و تعمیرات (CMMS)، فرآیندهای یکپارچه سازی و روش های بهینه سازی و الگوبرداری نیز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

مدیریت ارزیابی نگهداری و تعمیرات، نقش نگهداری و تعمیرات در هزینه های تولید و کسب و کار سازمان و بهینه سازی تصمیمات مربوط به تعویض و نگهداری و تعمیرات، از دیگر مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی است.

مدیریت دارایی های فیزیکی، روش ها و فعالیت های طرح ریزی شده ای است که سازمان از طریق آنها دارایی ها، سیستم های دارایی ها و نیز هزینه ها ، ریسک ها و عملکرد آنها را در طی چرخه عمر آن دارایی با هدف پیاده سازی برنامه های استراتژیک سازمان به صورت بهینه و پایدار برنامه ریزی و مدیریت می کند.

کنترل بودجه بهتر و موثرتر، کاهش هزینه های دوره عمر دارایی ها، افزایش بازگشت سرمایه گذاری و رشد، افزایش تولید و بهره وری نیروی کار، و ارتقای عملکرد زیست محیطی، ایمنی و سلامت از مزایای مدیریت دارایی های فیزیکی برای سازمان های بزرگ صنعتی به شمار می آید.

این دوره آموزشی، امروز دوشنبه(پانزدهم مهرماه) با حضور معاون تجهیز و توسعه منابع انسانی در مجتمع آموزشی پسیان به پایان می رسد.

 


١٢:٠٤ - دوشنبه ١٥ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ١١٨٣٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٠