چاپ        ارسال به دوست

اولین یادواره سردار دل‌ها و شهدای مقاومت وزارت نفت در کرمان برگزار شد

اولین یادواره سردار شهید سلیمانی و شهدای مقاومت وزارت نفت با حضور خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدای مدافع حرم در کرمان برگزار شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان، (دوشنبه 19 دی ماه) در سالن همایش‌های خواجه نصیرالدین طوسی دانشگاه فرهنگیان کرمان با حضور خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدا خصوصاً شهدای مدافع حرم وزارت نفت، اولین یادمان سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت به میزبانی امور ایثارگران شرکت ملی پالایش و پخش برگزار شد.


سیدباقر نورالدینی مدیر منطقه کرمان گفت: امسال اولین یادواره شهداست که در دیار سلیمانی به یمن ورود سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی برگزار و از این پس این یادواره سالانه در دیگر استان‌های کشور برگزار خواهد شد.


نورالدینی ضمن بیان اینکه شهدای مدافع حرم قطع به یقین دل بی‌بی دو عالم حضرت زینب کبری (س) را شاد کردند، افزود: به مناسبت دهه مقاومت، کرمان یک کربلای دیگر شد و در این ایام ملت شهید پرور ایران نشان دادند که عشق و ارادت به شهید سرافراز اسلام، کوچک و بزرگ نمی‌شناسد.


در این مراسم غلامرضا خواجه سروی مشاور مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اشاره به اینکه شهید سلیمانی یک جمله کلیدی داشت که جمهوری اسلامی حرم است، گفت: شهدای مدافع حرم از این حرم دفاع و عزیز‌ترین داشته خود را فدا کردند و ما هم باید تا پای جان از این حرم و حریم محافظت کنیم.


خواجه سروی افزود: سردار دل‌ها با اخلاص بود و مقتدرانه عمل می‌کرد به گونه‌ای که کسی حتی فکر تهدید و اقدام نظامی علیه ایران عزیز را در سر هم نپروراند.


همچنین رضا رحیمی نسب دبیر شورای مشاورین وزرا در دستگاه‌های اجرایی کشور گفت: بعضی شهر‌ها متعلق به یک قوم و اشخاص خاصی نیست و با شهادت و حضور مبارک سردار سلیمانی، کرمان یک استان مقدس شد و اکنون این مکان مقدس متعلق به همه آزادی خواهان دنیا است.


او با بیان اینکه ۲۴۰ شهید دیگر هم در کنار سردار شهید مظلوم بودند و جانفشانی کردند، افزود: اسطوره‌ها اصولا خیالی هستند، ولی شهید سلیمانی اسطوره‌ای بود که برای همه ثابت و در ذهن‌ها ماندگار شد.


رحیمی با اشاره به اینکه سردار سلیمانی بیشترین مشغله کاری را داشتند، ادامه داد: باید ایشان را الگو و سرلوحه امورات قرار دهیم و بهانه وقت نداشتن را به پای تاخیر در انجام کارها نگذاریم.


به گفته رحیمی، هزار و ۵۸ شهید وزارت نفت و در راس آن‌ها سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای این کشور عزیز، جان خود را در کف اخلاص گذاشتند و با ایثارگری آرامش را اکنون برای ما رقم زدند.

سیدشریف حسینی مشاور وزیر نفت در امور ایثارگران نیز در این یادواره گفت: مکتب حاج قاسم از ساعت ۱و ۲۰ دقیقه ۱۳ دی ماه احیا شد و ما باید در این مکتب کاری کنیم که این پرچم را هر روز بالاتر نگه داریم و احیا کننده این مکتب باشیم.


حسینی افزود: از 98 هزار نفر پرسنل وزارت نفت، 30 هزار نفر آنان ایثارگر، 11 هزار و 609 نفر جانباز، 7 هزار و 4 رزمنده می‌باشند که با اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران و اضافه شدن 33 هزار نفر به آنها، تعداد جامعه ایثارگران وزارت نفت به 63 هزار نفر رسیده است.


این مراسم با پرده‌خوانی با موضوع دلاوری و شجاعت، گروه سرود با موضوع سردار دل‌ها و تبرک کردن این یادواره با پرچم امام حسین (ع) و اجرای برنامه چارپایه خوانی سنتی کرمان همراه بود.


و در انتهای این یادمان از خانواده شهدای مدافع حرم شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، شهیدان وحید نومی گلزار از آذربایجان شرقی، داود نریمیسا از اهواز و عارف کائد خورده از آبادان تجلیل و از کتاب چادر طوبی که خاطرات همسر شهید فرج الله زمزم از کرمان به نویسندگی فهیمه مولازاده بود، رونمایی شد.


شایان ذکر است قبل از برگزاری این یادواره، مسئولین وزارت نفت و هیئت همراه با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام والای سردار بزرگ اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و شهیدان معظم ادای احترام کردند. 

 


١٠:٤٥ - چهارشنبه ٢١ دی ١٤٠١    /    شماره : ١٤٤١٣    /    تعداد نمایش : ٣٢٧