چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش:

پالایشگاه اصفهان سرآمد شرکت های پالایشی است

جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در بازدید از پالایشگاه اصفهان و در جمع مدیران آن گفت: این مجموعه عظیم صنعتی با بهره¬مندی از دانش بنیان ها و ظرفیت نخبگان توانسته است سرآمد شرکت‌های پالایشی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های به نقل از روابط عمومی پالایشگاه اصفهان ، وی با بیان اینکه در حوزه واگذاری¬ها حضور مدیرعامل و هیئت مدیره می¬توانند به عنوان اتاق فکر در حرکت روبه رشد یک شرکت بسیار نقش مهمی داشته باشند، اظهار داشت: حضور دکتر قدیری در پالایشگاه اصفهان و تلاش‌های جهادی ایشان به همراه اعتماد و اعتقاد کارکنان موجب شده که این واحد صنعتی بسیار خوب بدرخشد، به طوری که نه تنها در شرکت، حتی در حوزه استان و مسئولین نیز مقبول قرار گرفته است. مدیرعامل پالایشگاه اصفهان چه در زمان جنگ و چه در حال حاضر که امنیت انرژی و اقتصاد را هدف قرار داده، بسیار خوش درخشیده است.سالاری در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: امروزه تأثیر پروژه¬های زیست محیطی بر اقتصادکشور غیرقابل انکار است؛ پروژه زیست محیطی تصفیه گازوئیل شرکت پالایش نفت اصفهان با رویکرد بهره¬گیری از توانمندی¬های ساخت داخل و دانش بومی و در شرایط تحریم بسیار ارزشمند تلقی می¬شود، زیرا هموطنان عزیز از سوخت پاک و گازوئیل یورو ۵ بهرمند شده¬اند. در این راستا امیدواریم بحث امنیت انرژی، توسعه بخش پتروپالایشگاهی و به موازات آن طرح‌های زیست محیطی در بخش برش های سنگین نیز که امروز در حال اجراست، همه به ثمر برسد.
وی با تأکید بر اینکه برای تحقق هرچه بیشتر اهداف تعیین‌شده، تلاش های بیشتری نیاز است، تصریح کرد: حضور جوانان متخصص و پرورش نیروهای کارآمد، با بهره مندی از ظرفیت های پالایشگاه ها و مرتفع نمودن خلأهای حوزه پیمانکاری و اجرای پروژه ها به طور حتم روزهای امیدبخش¬تری را رقم خواهد زد.
معاون وزیر در امور پالایش و پخش همچنین به زنجیره تولید کالایی و ایجاد برند کالایی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه پالایشگاه اصفهان در این زمینه هم پیشرو است.
دکتر محسن قدیری مدیرعامل شرکت پالایش نفت اصفهان نیز آقای مهندس سالاری را یکی از بهترین مدیران نفتی توصیف کرد و ابراز امیدواری کرد: با وجود تخصص و عمل ایشان آینده ای عالی در پالایش و پخش متصور هستیم.
وی همچنین به پروژه عظیم زیست محیطی تصفیه گاروئیل شرکت پالایش نفت اصفهان اشاره کرد و مزایا و ضرورتهای اجرای طرح را برشمرد. تولید روزانه ۱۰۰ هزار بشکه گازوئیل و سوخت پاک مطابق با استاندارد یورو ۵، جلوگیری از انتشار ۳۰۰ تن گوگرد در روز، کاهش گوگرد گازوئیل تولیدی پالایشگاه به ۱۰ ppm، تولید گوگرد گرانول به میزان ۳۰۰ تن در روز از مزیت های این طرح است. قدیری همسویی با سیاست کلی نظام در جهت برنامه های توسعه ملی، حفظ جایگاه پالایشگاه اصفهان در فضای بازار رقابتی در آینده با تولید محصولات متنوع و مطابق با بازار عرضه و تقاضا و ورود به بازارهای بین المللی جهت فروش محصولات با توجه به خصوصی شدن پالایشگاه را از دیگر مزایای این طرح عنوان کرد.


١٠:٢٦ - يکشنبه ١ آبان ١٤٠١    /    شماره : ١٤٢٢٨    /    تعداد نمایش : ٣٤١