چاپ        ارسال به دوست

در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند

نيروگاه خورشيدي با ظرفيت 20 كيلو وات ساعت

نيروگاه خورشيدي با ظرفيت 20 كيلو وات ساعت برای اولین بار در بین پالایشگاههای کشور با همت و پيگيري واحد مهندسي انرژي و همكاري واحد مهندسي عمومي در شرکت پالایش نفت امام خمینی (ره) شازند احداث شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی  شرکت پالایش نفت شازند ،این پروژه با موافقت مهندس رجبی مدیرعامل شركت و عمل به الزام هيئت وزيران در راستای استانداردهاي ارائه شده در مديريت سبز، مبني بر تأمين 20 درصد از برق مصرفي ساختمان هاي اداري و ستادي از انرژي هاي نو و تجديد پذير ، احداث نيروگاه برق خورشيدي در دستور كار قرار گرفت.

پروژه احداث نيروگاه برق خورشيدي 20 كيلو واتي با در نظر گرفتن شرايط آب و هوايي ، جغرافيا ، ميزان و زاويه تابش نور خورشيد و محاسبات و بررسي هاي صورت پذيرفته ،  جهت استقرار در پشت بام ساختمان الف مورد تاييد قرار گرفت و قرارداد آن با شركت "سولاركار مهر" منعقد شد و در نهایت با تلاش ها و پيگيري هاي انجام شده ، پروژه مذكور روز گذشته با حضور مدیر عامل و جمعی از مدیران و روسای ادارات به بهره برداري رسيد و در مدار توليد قرار گرفت.

 این گزارش می افزاید نيروگاه فوق توان توليد اسمي20 كيلو وات ساعت برق را دارا بوده و خروجي آن به شبكه برق سراسري پالايشگاه متصل است . با انجام موفقيت آميز اين پروژه، شرایط لازم در راستای انجام پروژه هاي مشابه جهت استقرار اين سامانه در ساير ساختمان هاي اداري و ستادي امکان پذیر بوده و در دست اقدام می باشد . 

 


٠٨:٥٠ - چهارشنبه ٢٣ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١٤٥    /    تعداد نمایش : ٣٤٩