چاپ        ارسال به دوست

در ایام اربعین روی داد؛

افزایش چهار برابری پروازها در فرودگاه بین المللی شهدای ایلام

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام از افزایش چهار برابری پروازها و تامین سوخت هوایی بالگردهای اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و هلی کوپترهای آبپاش فرودگاه شهدای ایلام در اربعین حسینی خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ایلام، علی اصغر چاغروندی گفت: در حالت معمول تعداد پروازهای فرودگاه ایلام اعم از هواپیما و‌ بالگرد بین 8تا 10 سورتی پرواز داخلی در روز است که در این ایام بعضی روزها به 22تا34 سورتی ( رفت و برگشت) پرواز داخلی و خارجی افزایش پیدا کرده است و با تلاش شبانه روزی کارکنان مرکز سوختگیری هواپیمایی منطقه، سوخت هواییJP4 و ATK این پروازها بدون هیچگونه وقفه‌ای در حال انجام است.

چاغروندی افزود: سوخت هوایی بالگردهای اورژانس هوایی، هلال احمر، بالگرد های سبک آبپاش و هلی کوپتر های هوانیروز ارتش در کنار سوخت مورد نیاز هواپیماهای مسافربری زوار اربعین  در مرکز سوختگیری هواپیمایی فرودگاه شهدای ایلام تامین و ذخیره سازی شده است.

سید امین حسینی رئیس مرکز سوخت‌گیری هواپیمایی منطقه نیز گفت:پروازها از فرودگاه بین المللی شهر ایلام در ایام اربعین حسینی به مقاصد مشهد، تهران، زنجان، آبادان و مهران انجام می شود.

حسینی در ادامه گفت: مرکز سوختگیری هواپیمایی این منطقه با داشتن واحدهای سوخترسان با ظرفیت های 8 و 20 هزار لیتری و مخازنی با ظرفیت ذخیره سازی مناسب وظیفه سوخت‌رسانی به ناوگان هواپیمایی کشور در فرودگاه بین‌المللی شهدای ایلام را بر عهده دارد.

 

 


١٢:٥١ - سه شنبه ٢٢ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١٤١    /    تعداد نمایش : ٢٨٤