چاپ        ارسال به دوست

افزایش قیمت بنزین مطرح نیست/ سهمیه ها کاهش نمی یابد

معاون وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، تاکید کرد؛ سهمیه کماکان مانند گذشته در کارتهای سوخت شارژ می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به 9نقل از ایلنا ، جلیل سالاری در پاسخ به سوال ایلنا درباره کاهش سهمیه سوخت و احتمال سه نرخی شدن بنزین اظهار داشت: در ابتدا که در سال 86 سامانه هوشمند سوخت اجرا شد نظام سهمیه بندی اجرایی شد و اعتباراتی برای استفاده از کارت سوخت شخصی در نظر گرفته شد که در سنوات مختلف رقم سوخت تخصیصی در کارتها بین 500 لیتر، 300 لیتر و..، متفاوت بود.وی ادامه داد: به موازات آن کارت جایگاهدار هم روی همه نازلها تعبیه شد .


مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی گفت: اکنون سهمیه سوخت 1500 تومانی به قوت خود باقی است و قابلیت ذخیره ساری دارد نرخ دوم هم دارنده خودرو می تواند ار موجودی کارت شخصی و یا کارت جایگاهدار استفاده کند که با توجه به اینکه تفاوت قیمتی وجود ندارد عمدتا از کارت جایگاهدار استفاده می کنند.


وی تامید کرد: موضوع کاهش سهمیه سوخت نرخ دوم به لحاظ اختلاف قیمت بنزین با کشورهای همجوار و مهاجرت کارتها اعمال شده و موضوع خاصی نیست.
سالاری با بیان اینکه بحثی برای افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، تاکید کرد: توزیع بنزین سهمیه ای با نرخ 1500 تومان و آزاد با نرخ 3هزار تومان به قوت خود باقی است.


وی خاطرنشان کرد: قرار نیست سهمیه کاهش باید بر اساس آنچه در تبصره 14 قانون پیش بینی سده کارت سوخت دارندگان خودرو شارژ می شود.
معاون وزیر نفت با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، تاکید کرد؛ سهمیه کماکان مانند گذشته در کارتهای سوخت شارژ می شود.


١٨:٠٧ - يکشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١٣١    /    تعداد نمایش : ٢٩٦