چاپ        ارسال به دوست

اختصاص 14 جایگاه سیار برای سوخت رسانی به زائران اربعین

سخنگوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: 14 جایگاه سوخت سیار، در مناطق مرزی به زوار اربعین سوخت رسانی می‌کنند و پلیس راهور باید برای باز شدن راه‌ها جهت سوخت رسانی، کمک کند .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما  مجید شهیدی در گفتگو با رسانه ملی افزود: سوخت رسانی به مناطق مرزی ویژه اربعین به طور کامل انجام شده و ظرفیت جایگاه‌های سوخت از نظر تمامی فرآورده‌های مورد نیاز، شامل بنزین و نفتِ گاز (گازوئیل)، تکمیل است، اما با توجه به حجم جمعیت و خودرو‌هایی که به مناطق مختلف مرزی از جمله مهران، خسروی، شلمچه و ... تردد داشته اند، جایگاه‌های سیار هم ارسال کرده ایم.وی گفت: ایجاد جایگاه سیار شرایط خاصی نیاز دارد و محیط باید از نظر ایمنی، آماده شود؛ نمی‌توان جایگاه سوخت را در هر شرایطی ایجاد کرد، زیرا ممکن است خطرآفرین باشد.


این مقام مسئول اضافه کرد: سوخت رسانی به جایگاه‌های سیار نیز به طور مدوام انجام می‌شود؛ با این وجود، شنیده شده که هموطنان در طول مسیر، دچار کمبود سوخت شده اند که اگر پلیس راهور هم بتواند برای باز شدن راه‌ها و سوخت رسانی به نقاط مدنظر ستاد اربعین کمک کند، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی آمادگی همکاری کامل برای سوخت رسانی کامل را دارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه ویژه‌ای برای ایام اربعین در نظر گرفته شده یا خیر؟، گفت: سهمیه از سوی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تخصیص داده نمی‌شود، این کار بر عهده دولت یا ستاد سوخت است و این شرکت، فقط توزیع سوخت را انجام می‌دهد. سهمیه ویژه‌ای برای این موضوع در نظر گرفته نشده، اما تمامی کارت‌ها 60 لیتر سهمیه 1500 تومانی و 150 لیتر سهمیه آزاد دارند که در صورت اتمام این دو سهمیه شخصی، افراد می‌توانند از کارت‌های آزاد موجود در جایگاه‌ها نیز استفاده کنند.

 


١١:٤٦ - يکشنبه ٢٠ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١٢٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٧