چاپ        ارسال به دوست

امضای تفاهم‌نامه ساخت پیگ هوشمند در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

تفاهم نامه همکاری علمی و فنی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران با یک شرکت دانش بنیان ایرانی برای ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب خطوط لوله امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، ارسلان رحیمی مدیرعامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در آیین امضای تفاهم نامه با اشاره به اینکه پیگرانی هوشمند از ملزومات نگهداری و بهره برداری از خطوط لوله نفت است، گفت: در حال حاضر تولید و ساخت پیگ هوشمند در داخل کشور انجام نمی‌شود و امید می‌رود با تفاهم نامه منعقد شده، تکنولوژی ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در اختیار متخصصان داخلی قرار گیرد.وی افزود: استفاده از شرکت‌های دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری است و ما نیز در مجموعه خطوط لوله و مخابرات نفت ایران تلاش کرده ایم با بهره‌گیری از یک شرکت دانش بنیان متعهد و متخصص، بومی‌سازی پیگرانی هوشمند خطوط لوله نفت را عملیاتی سازیم.


رحیمی یادآور شد: توانمندی و تخصص مهندسین داخلی غیرقابل انکار است و با اعتماد به دانش ایرانی می‌توان کشور را از تکنولوژی‌های وارداتی بی‌نیاز کرد.
در ادامه سیدعلیرضا حسینی‌نسب رئیس پژوهش و فناوری شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران نیز گفت: مراحل ساخت پیگ هوشمند برای اولین بار در داخل کشور انجام می‌شود و با امضای این تفاهم‌نامه، شرکت دانش‌بنیان صنعت کاران الکترونیک مراغه متعهد شده تا ساخت پیگ هوشمند، نشت یاب و انشعاب یاب در سریعترین زمان ممکن به پایان برسد.


وی افزود: این تفاهم‌نامه، پژوهشی است و شرکت دانش‌بنیان یاد شده پس از بررسی و اطمینان از تخصص برای ساخت پیگ هوشمند برای امضای تفاهم‌نامه انتخاب شده است.


١٣:٢٨ - چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١١٤    /    تعداد نمایش : ٣٥٣