چاپ        ارسال به دوست

استقرار ۲۵۰ دستگاه اتوبوس در مرز خسروی/ خدمات‌رسانی ۱۶۷ جایگاه سوخت در کرمانشاه

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: ۱۶۷ جایگاه سوخت ثابت و سیار در کرمانشاه آماده خدمت‌رسانی به زائران است و کمبودی برای تأمین سوخت وجود ندارد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی فریدون یاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه اظهار داشت: تمهیدات لازم از سوی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه برای تأمین سوخت مورد نیاز زائران اندیشیده شده است. وی عنوان کرد: 160 جایگاه عرضه بنزین، نفت و CNG به همراه هفت جایگاه سیار آماده خدمت‌رسانی و تأمین سوخت مورد نیاز زائران اربعین حسینی(ع) است.
یاسمی گفت: تیم‌هایی با همکاری بازرسی استانداری و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تشکیل شده و جایگاه‌های سوخت به صورت روزانه و مستمر پایش می‌شوند که موجودی فرآورده‌ها و سوخت‌رسانی مطلوب مورد رصد قرار بگیرد.


وی افزود: علاوه بر این زوار می‌توانند در مرز خسروی و ورودی پارکینگ‌ها با استفاده از جایگاه‌های سیار ایجاد شده سوخت مورد نیاز خود را دریافت کنند.
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه بیان کرد: هفت باب جایگاه در نقطه صفر مرزی پیش‌بینی شده که یک باب برای عرضه بنزین بدون کارت برای زائرانی است که به هر دلیلی موفق به دریافت بنزین نشده‌اند.
وی گفت: علاوه بر این جایگاه‌های دیگری نیز در نقطه صفر مرزی برای سوخت‌رسانی به اتوبوس‌های خط واحدی ایجاد شده که کار جابه‌جایی زوار از قصرشیرین به سمت پایانه خسروی را به عهده دارند.
یاسمی با بیان اینکه در ترمینال شهید کاویانی نیز یک باب جایگاه برای سوخت‌رسانی به اتوبوس‌های در نظر گرفته شده است افزود: 250 نفر از کارکنان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات‌رسانی به زائران در زمینه سوخت‌رسانی هستند.
محمدباقر محمدی سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه از اسکان اضطراری 4080 زائر اربعین در اردوگاه اسکان اضطراری هلال احمر، توزیع 2350 بطری آب معدنی، 41 بسته پک 72 ساعته غذایی، 650 تخته موکت، 390 تخته چادر امدادی، 4500 تخته پتو، 1200 قرص نان، 1200قوطی کنسروجات و غیره نیز بین زوار اربعین تا روز گذشته خبر داد.
محمدی با اشاره به برپایی ایستگاه سلامت در پایانه مرزی خسروی و ارائه خدماتی به زوار، افزود: در این بخش نیز تست فشار و قند خون برای 484 زائر انجام شده است.
وی با اشاره به فصل گرما و دمای بالای هوا در عراق، به زوار  توصیه کرد در ساعت‌های اوج گرما که آفتاب به طور مستقیم می تابد حرکت نکنند و پیاده‌روی خود را در ساعات خنک انجام دهند. به علاوه جهت جلوگیری از گرمازدگی از لباسهای نخی، آزاد و کلاه نقاب دار استفاده کنند
همچنین با پیگیری استاندار کرمانشاه در نشست ستاد مرکزی اربعین حسینی 250 اتوبوس تا 15 شهریور در مرز خسروی مستقر و جابجایی زائران آسانتر می‌شود
در این نشست مقرر شد که کمیته ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی وزارت راه و شهرسازی تا روز 15 شهریور 250 دستگاه اتوبوس در مرز خسروی مستقر کند.
همچنین مصوب شد که ستاد مرکزی اربعین رایزنی لازم را با مقامات عراقی با هدف تسریع در تردد و جابجایی زائران اربعین به سرعت انجام دهد.


١٢:٥٣ - چهارشنبه ١٦ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤١١٢    /    تعداد نمایش : ٢٦١