چاپ        ارسال به دوست

مديرعامل شركت پالايش نفت تهران:

بايد در حل بحران آب بكوشيم

تعدادی  از مقامات اداره آب وفاضلاب استان تهران با مديرعامل شركت پالايش نفت تهران ديدار و گفت و گو كردند


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از شركت پالايش نفت تهران، با هدف مديريت مصرف و حل بحران آب استان تهران، مقاماتي از اداره آب و فاضلاب استان تهران ضمن ديدار با آرمان فر مديرعامل شركت پالايش نفت تهران پيرامون تشكيل كميته اي با حضور چند تن از كارشناسان و متخصصان شركت پالايش نفت تهران گفت وگو كردند.


در اين ديدار آرمان فر با تاكيد بر مقوله فرهنگ سازي و اصلاح الگوي مصرف، پيرامون مديريت بهينه مصرف آب در پالايشگاه و تاثير آن در جامعه اظهار داشت: رويكرد ما در شركت پالايش نفت تهران استفاده از پساب مصرفي در واحدهاي صنعتي و فضاي سبز مي باشد. بايد با فرهنگ سازي و بهره گيري از اقدامات موفق در اين زمينه در حل بحران آب در استان تهران به طور جد كوشا باشيم و نقش مسئولانه خود را ايفا نماييم. ما بايد در پالايشگاه تهران با عزمي جدي تر در خصوص مديريت مصرف آب، ضمن تداوم توليد، اصلاح الگوي مصرف را از خودمان شروع کنیم 

مديرعامل شركت پالايش نفت تهران بر استفاده از كليه پتانسيل ها و ظرفيت هاي آموزشي، فرهنگ سازي، انگيزشي و تشويقي در شركت پالايش نفت تهران تاكيد كرد و گفت: مميزي مصرف آب و شناخت واحدهاي پر مصرف، اصلاح فرآيندهاي عملياتي و استفاده از تكنولوژي هاي نوين، مي بايست در دستور كار ادارات ذي ربط قرار گيرد.


وي افزود: در صورت بوجود آمدن بحران كم آبي در كشور پيامدهاي آن گريبانگير همه ما خواهد شد لذا همه ما ميبايست به عنوان شهروند مسئول، با وفاق و همدلي، خود را در قبال بحران كم آبي كشور، مسئول بدانيم و روشهاي صرفه جويي در مصرف آب را فرا گرفته و آموخته هاي خود را با يكديگر به اشتراك بگذاريم و در اين برهه حساس، در منزل و محل كار، دغدغه اول ما صرفه جويي در مصرف آب، اين مايه حيات بشري، باشد و آنرا قدر بدانيم و در مديريت مصرف آن اهتمام ويژه داشته باشيم. 

شايان ذكر است شركت پالايش نفت تهران در راستاي الزامات محيط زيستي و همچنين ايفاي مسئوليت هاي اجتماعي خود طرح جايگزيني پساب تصفیه شده شهري با آب شهري به عنوان يكي از اهداف مهم در سند مديريت استراتژيك شركت را با پيشرفت 53 درصدي، در دست اجرا دارد و طرح اتصال شبکه آب جنوب تهران (باقر شهر و كهريزك و..) به شبكه آب تهران با هدف رفع مشکلات آب جوامع همجوار با صرف اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد را مشاركت و همكاري کرده است. علاوه بر آن كمك به رفع مشكل تامين آب شرب اهالي جوامع همجوار (روستاي درسون آباد و صنايع همجوار) با هدف رفع موانع تامين آب شرب و نيز تامين آب مصارف كشاورزي براي روستاي عظيم آباد را مي توان از ديگر اقدامات مسئولانه ي شركت پالايش نفت تهران در زميه حل بحران آب اهالي جنوب شهر تهران برشمرد.


١١:٢٩ - سه شنبه ١٥ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤٠٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٥٣