چاپ        ارسال به دوست

بهره‌برداری مجدد از خط انتقال فرآورده‌های نفتی تأسیسات سیرجان

با وجود تعرض و دستبرد ناموفق به خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در نجف‌شهر سیرجان و حادثه جان باختن دو نفر از سارقان، در اسرع وقت پس از ایمن‌سازی و ترمیم خط مورد اشاره، در مدار بهره‌برداری قرار دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران؛ منطقه جنوب شرق، شب گذشته در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر استشمام بوی گاز در محدوده کیلومتر 9 خط انتقال فرآورده‌های نفتی تأسیسات سیرجان واقع در نجف‌شهر از توابع شهرستان سیرجان، سریعاً گروه‌های تعمیراتی، حراست و HSE منطقه به محل اعزام و با خاکبرداری از روی مسیر موفق به کشف کانالی شدند که برای انشعاب غیرمجاز و دستبرد به خط توسط سارقان حفر شده بود و لذا بلافاصله اقدام به گاززدایی مسیر، ایمن‌سازی، ترمیم و تعمیر خط کردند که منجر به رفع نشتی به وجود آمده شد.

ضمن اظهار تأسف از جان باختن دو نفر از سارقان در این حادثه، لازم به ذکر است، متأسفانه این انشعاب غیرمجاز منجر به نشت گاز در داخل کانال و فوت این دو نفر شد.

با اقدام به موقع گروه‌های تعمیراتی منطقه، خوشبختانه این حادثه بدون هرگونه آلودگی محیط زیستی و ایجاد هر گونه حادثه و خسارت جبران‌ناپذیر دیگری در آن محدوده شد، ضمن اینکه خط مورد اشاره مجدداً در سرویس عملیاتی و بهره‌برداری قرار گرفت.

 

 

 


٠٩:٠٢ - سه شنبه ١ شهريور ١٤٠١    /    شماره : ١٤٠٤٤    /    تعداد نمایش : ٢٨١