چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه شورای بانوان در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران

 

جلسه شورای بانوان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با حضور مشاور معاون وزیر در امور پالایش و پخش، مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره ستاد شرکت ملی پخش و مدیران و مشاور بانوان مناطق 37 گانه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، علی‌اکبر نژادعلی مدیر عامل در این جلسه ضمن قدردانی از خدمات پگاه لطف‌الهی در زمان تصدی این سمت برای فهمیه نوروززاده در سمت جدید و به عنوان مشاور مدیرعامل در امور بانوان شرکت ملی پخش آرزوی موفقیت کرد.

نژادعلی به اهمیت نقش بانوان در جامعه و صنعت نفت اشاره و اظهار کرد: نقش و جایگاه زنان در جامعه بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است، به‌طوری‌که بانوان با پشتکار قوی خود توانسته‌اند در فعالیت‌های اجتماعی و کار نیز بدرخشند.

وی تعامل و همکاری بیش از پیش مدیران مناطق در جهت تحقق اهداف شورای بانوان را خواستار شد و بر همکاری، تعامل و هم‌افزائی روزافزون شوراها در ستاد و مناطق تأکید داشت.

مشاور معاون وزیر در امور بانوان پالایش و پخش در این جلسه به مهم‌ترین مباحث و اهداف این شورا اشاره کرد و نگاه حمایتی از طرف مدیران ارشد به امور زنان و خانواده را خواستار شد.

بهجت کریمیان ضمن تشکر از حضور دلگرم کننده مدیرعامل شرکت ملی پخش در جلسه با توجه به حجم کاری، این حضور را بیانگر توجه به خانواده و بانوان بیان کرد.

وی در ادامه به پیشینه فعالیت‌ها در اموز زنان و خانواده و خاستگاه آن در سطح وزارت نفت و خاستگاه قانونی امور زنان در کل تجربه‌های اجرائی کشور و همچنین اهداف و برنامه‌ها و رویکرد دولت سیزدهم در این حوزه پرداخت و با اشاره به برنامه ششم توسعه که همه دستگاه‌ها موظف هستند در راستای تحقق این اهداف گام بردارند، گفت: در اهداف سند چشم انداز 20 ساله، سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی خانواده،  تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن و استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان در همه ابعاد و نقش سازنده آنان در انجام فرآیند پایدار مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: مقرر شده تمامی دستگاه‌های اجرائی کشور با سازماندهی و تقویت جایگاه امور زنان و خانواده نسبت به اعمال رویکرد عدالت جنسیتی بر مبنای اصول اسلامی در سیاست‌ها و برنامه‌ها و طرح‌هائی که دارند مباحث عدالت جنسیتی را پیاده سازی کنند و آثار و نتایج آن بر اساس شاخص‌هائی که ستاد ملی زنان و خانواده ابلاغ می‌کند، مورد ارزیابی قرار گیرد. 

تعاملات برون سازمانی با سایر مراکز و انتقال تجربیات و تبادل نظر، هم‌افزائی برنامه‌های فرهنگی با سایر مراکز و سازمان‌ها و تمرکز بر روی زنان سرپرست خانوار و خود سرپرست و همچنین شناسائی مشکلات در جهت رفع آن‌ها و ایجاد بسترهای مناسب برای استفاده از بانوان توانمند در سمت‌های کلیدی برخی از مواردی بود که مشاور معاون وزیر در امور پالایش و پخش به آن تاکید داشت. 

گفتنی است، مدیران و مشاورین مناطق نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه  موارد، مسائل و چالش‌های پیش رو در این زمینه رامطرح کردند.

 

 


١٠:٣٨ - شنبه ٢٩ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٤٠٣٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٢