چاپ        ارسال به دوست

افزایش 14 درصدی مصرف بنزین کشور

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به بیش از 100 میلیون لیتر رسید

مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع روزانه بیش از 100 میلیون بنزین به‌صورت میانگین در کشور در چهار ماه سال 1401 خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، افشین مهدوی در این باره به خبرنگار شانا گفت: از یکم فروردین‌ماه سال 1401 تا پایان تیرماه امسال به‌طور میانگین روزانه 100 میلیون و 900 هزار لیتر بنزین در کشور توزیع شده است.وی افزود: میانگین توزیع روزانه نفت‌گاز در کشور در بازه زمانی یکم فروردین تا 31 تیرماه امسال روزانه 107 میلیون و 600 هزار لیتر بوده است.


به گزارش شانا، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در سال 1400، حدود 87 میلیون لیتر بود که این عدد حاکی از افزایش حدود 14 درصدی مصرف بنزین کشور در بازه زمانی ابتدای فروردین تا پایان تیرماه امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال (1400) در کشور است.


مدیریت و بهینه‌سازی مصرف انرژی در کشور از جمله اولویت‌هایی است که وزارت نفت و به تبع آن شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در صدر برنامه‌های خود قرار داده است، اما کاهش فاصله بین تولید و مصرف کنونی و افزایش خیره‌کننده مصرف بنزین در سبد سوخت خودروها زنگ هشدار واردات را به صدا درآورده است.


١٠:٤١ - چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٩٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٠٣