چاپ        ارسال به دوست

خاندوزی در نشست خبری:

دولت دنبال این است که کار به واردات بنزین نکشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به نقل از ایلنا ، سید احسان خاندوزی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره عملکرد 4 ماه اخیر دولت در حوزه اقتصاد گفت: با توجه به تورمی که در خرداد ماه وجود داشت دستور رئیس‌جمهور این بود که دولت بتواند موتورهای تولید تورم را در ماه‌های باقی مانده سال کنترل کند. 

وی افزود: اتفاقی که در قیمت‌های جهانی نفت افتاد موجب افزایش 580 درصدی برای خزانه دولت در 4 ماهه اول امسال نسبت به 4 سال گذشته بود.


وزیر اقتصاد درباره واردات بنزین عنوان کرد: با توجه به تولید فراورده‌ها از جمله بنزین، وضعیت تولید مناسب است و با توجه به دستور رئیس‌جمهور برای عدم افزایش قیمت بنزین در سال جاری، دولت با ابزارهای غیرقیمتی و روش‌هایی همچون گازسوز کردن خودروها دنبال این است که کار به واردات بنزین نکشد.


وی درباره افزایش قیمت بنزین با توجه به طرح آزمایشی کیش و قشم گفت: دستوری برای افزایش قیمت بنزین در سال جاری وجود ندارد. طرحی که به صورت آزمایشی انجام شد بعداز 5 ماه متوقف شد تا در یک جلسه خدمت آقای رئیس‌جمهور مورد بررسی قرار گیرد تا بعد برای ادامه تصمیم‌گیری شود.


١٣:٠٦ - سه شنبه ٤ مرداد ١٤٠١    /    شماره : ١٣٩٥٩    /    تعداد نمایش : ٣٥٩