چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران خبر داد؛

برنامه پالایشگاه نفت تهران برای تولید بنزین یورو 5

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با اشاره به شتاب اجرای طرح جدید سی. سی. آر این پالایشگاه، از بهبود کیفیت بنزین با استاندارد یورو 5 اتحادیه اروپا به عنوان مهمترین هدف اجرای این پروژه اقتصادی و زیست محیطی یاد کرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش به نقل از ستاد خبری انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پالایش نفت، حامد آرمان فر در نخستین روز آغاز به کار بیست و ششمین نمایشگاه نفت، پالایش و پتروشیمی، درباره اخرین وضعیت پیشرفت اجرای طرح سی.سی. آر پالایشگاه نفت تهران گفت: طراحي پايه واحدهاي تحت ليسانس توسط شركت UOP (انگلستان) از آبان 1395 تا ارديبهشت 1396 صورت پذيرفت و در حال حاضر اين طرح، تحت عنوان طرح احداث واحدهاي تصفيه نفتاي سنگين، CCR،‌ كاهش بنزن و اتان زدایی از گاز مايع داراي پيشرفت حدود 19 درصد است.

 

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران با تا کید بر اینکه تأمین مالي طرح،‌ از محل منابع داخلي شركت پالايش نفت تهران انجام خواهد شد، تصریح کرد: احداث این واحد در قالب پروژه عظیم ساخت اتان زدایی از گاز مایع شامل احداث پروژه های تصفيه نفتاي سنگين، CCR،‌ كاهش بنزن و اتان‌زدایی از گازمايع انجام خواهد شد.

 

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود مطابق با برنامه زمانبندی، ساخت واحد سی. سی. آر تا سال 1403 به پایان برسد، بیان کرد: بهبود کیفیت تولید بنزین مطابق با استانداردهای یورو 5 اتحادیه اروپا، کاهش میزان بنزن به کمتر از یک درصد از مهمترین اهداف اجرای این پروژه است.

 

وی همچنین در خصوص احداث پروژه ساخت واحد حلال نرمال هگزان با هدف استحصال هگزان نرمال عاري از تركيبات آروماتيكي و بنزن با استفاده از محصولات جانبي واحد ايزومريزاسيون، تاکید کرد: ساخت این طرح هم در قالب ای. پی. سی با گریدهای 52 درصد و 85 درصد و با ظرفیت 2 هزار بشکه در روز به شرکت های توانمند سازنده ایرانی واگذار شده است.

 

آرمانفر پیشرفت اجرای این طرح را 34 درصد عنوان و خاطرنشان کرد: پروژه در حال حاضر از برنامه جلوتر بوده و انتظار مي‌رود زودتر از زمان پيش بيني شده به بهره‌برداري برسد.

 

 


١٥:٠١ - شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٧١٧    /    تعداد نمایش : ٤٩١