چاپ        ارسال به دوست

نشست تخصصی ارائه نیازهای اولویت‌دار صنعت پالایش برگزار شد

نشست تخصصی «ارائه نیازهای اولویت‌دار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت‌های تابعه» به همت معاونت مهندسی، پژوهش و فناوری در حاشیه بیست‌وششمین نمایشگاه بین المللی نفت برگزار شد.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي ژالايش و ژخش فرآورده هاي نفتي ايران  به نقل از شانا، نشست تخصصی «ارائه نیازهای اولویت‌دار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت‌های تابعه» صبح امروز (شنبه، 22 اردیبهشت ماه) در حاشیه دومین روز بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور دانشگاهیان، بعضی از شرکت‌های دانش‌بنیان و مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در سالن مروارید سالن خلیج فارس مرکز برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.


به گزارش شانا، در این‌ نشست دانشگاهیان و شرکت‌های دانش‌بنیان خواهان همکاری و مشارکت با مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی پالایش و پخش شدند.


بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی که از 23 تا 26 اردیبهشت 1401 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود، میزبان 1200 شرکت داخلی و 44 شرکت خارجی یا نمایندگی شرکت‌های خارجی خواهد بود.


شرکت‌های حاضر در این دوره از نمایشگاه افزون بر شرکت‌های ایرانی، ملیت‌هایی از 11 کشور جهان شامل ایتالیا، اسپانیا، امارات، کره‌جنوبی، سوئیس، آلمان، اوکراین، آفریقای جنوبی و بلژیک خواهند بود، همچنین نمایندگان بلندپایه‌ای از شرکت‌های خارجی از این نمایشگاه بازدید می‌کنند.


شرکت‌ها در قالب 908 غرفه جانمایی شده‌اند و دلیل تفاوت بین شمار شرکت‌ها و تعداد غرفه‌ها حضور چند شرکت در بعضی از غرفه‌هاست.
از میان 908 غرفه یادشده، 815 عنوان مربوط به شرکت‌ها، 23 عنوان مربوط به دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی، 70 شرکت‌ دانش‌بنیان، نوپا و پارک‌های فناوری است.


در این دوره از نمایشگاه 23 دانشگاه و مرکز پژوهشی در کنار 70 شرکت دانش‌بنیان، نوپا (استارت‌آپ) و پارک فناوری حضور دارند و تازه‌ترین یافته‌ها، محصولات و توانمندی‌های خود را برای حل مشکلات صنعت نفت عرضه می‌کنند.


در کنار این موارد، 27 نشست تخصصی با محور شرکت‌های دانش‌بنیان، سیاست‌گذاری انرژی، آینده بازار گاز، ابزارهای جدید تأمین مالی و دیگر مسائل تخصصی در صنعت نفت برگزار خواهد شد.


در این نشست‌ها، نیازهای صنعت نفت به تفکیک بخش‌های بالادست و پایین‌دست این صنعت در قالب هشت نشست تخصصی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه خواهد شد تا برای رفع این نیازها، ظرفیت این شرکت‌ها فعال 


١٣:٣٥ - شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٧١٣    /    تعداد نمایش : ٤٣