چاپ        ارسال به دوست

همایش سراسری گزینش وزارت نفت همراه با کارگاه تخصصی و آموزشی مصاحبه و تحقیق به میزبانی هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران

 

مدیر هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اینکه تا کنون 800 پرونده تفسیر بند «و» ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور در خصوص جذب ایثارگران اعلان رای شده است، گفت: همچنین 3500 پرونده بند «دال» تبصره 20 قانون بودجه 1400 مربوط به جذب ایثارگران در حال اعلام از طرف مدیریت توسعه منابع انسانی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، همایش سراسرس گزینش وزارت نفت همراه با کارگاه آموزشی تخصصی مصاحبه و تحقیق  با میزبانی هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران و با حضور اساتید مربوطه از سوی هیات عالی گزینش ریاست جمهوری ، نماینده محترم و دبیر هیات مرکزی گزینش وزارت نفت و مدیران هسته گزینش شرکت ملی نفت، گاز ، پتروشیمی و پالایش و پخش

فرآورده های نفتی و هسته گزینش مرکزی و سایر مدیران شرکت ملی پالایش و پخش صبح امروز (سه شنبه 20 اردیبهشت 1401) برگزار شد.


در این مراسم رسول اسناوندی، مدیر هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با خیر مقدم به مهمانان، مدیران و مسئولان بر اهمیت موضوع گزینش در سازمان ها و وزارت خانه ها در جذب نیروی انسانی تاکید کردند.


اسناوندی ادامه داد: تا کنون 800 پرونده تفسیر بند «و» ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه کشور در خصوص جذب ایثارگران اعلان رای شده است.
وی افزود: همچنین 3500 پرونده بند «دال» تبصره 20 قانون بودجه 1400 مربوط به جذب ایثارگران در حال اعلام از طرف مدیریت توسعه منابع انسانی است.
مدیر هسته گزینش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: بر اساس صحبت های رهبر معظم انقلاب، گزینش باید هوشمندانه، عالمانه و دقیق باشد .


همچنین در این مراسم علی زیار معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران به صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل گزینش در پانزدهم دی ماه یکهزار و سیصد و شصت ویک اشاره کردند.
زیار ادامه داد: در این پیام امام خمینی (ره) تاکید کردند که "دقت شود تا گزینش زیر نظر افراد صالح اداره شود و از افراد تنگ نظر و تندخو و نیز مسامحه کار و سهل انگار نیز پرهیز شود .
در ادامه این جلسه، اسماعیل عسگریان، دبیر هیات مرکزی گزینش مرکزی وزارت نفت به ضرورت انجام مصاحبه های تخصصی و آموزش های مستمر جهت گزینشگران اشاره کردند.

دبیر هیات مرکزی گزینش در تسریع در امر فرایند گزینش تاکید کرد و گفت: علاوه بر سرعت در گزینش باید دقت کامل در این فرآیند مورد توجه قرار گیرد.

عسگریان افزود:مصاحبه خوب می بایست :
۱- هدف دار باشد یعنی مصاحبه گر بداند در جستجوی چه چیزی است
۲- پویا بودن مصاحبه به فراخور داوطلب ،مصاحبه کلیشه ای نباشد
۳- متقن بودن مصاحبه ،یعنی براساس حدس و گمان نباشد

 در پایان  از شرکت ملی پالایش و پخش نیز جهت میزبانی تشکر میکنم .

 

 

 

 


٠٩:٣٧ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٨٩    /    تعداد نمایش : ٥٩٤