چاپ        ارسال به دوست

ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه تا ۳ سال دیگر ۳ برابر می‌شود

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه گفت: ظرفیت این پالایشگاه ظرف سه سال آینده به ۷۵ هزار بشکه خواهد رسید.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از ایسنا، فرهاد کاویانی در نشست جمعی از فعالین اقتصادی با عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس، با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت پالایشگاه کرمانشاه ۲۵ هزار بشکه در روز است، افزود: بنا داریم ظرف سه سال آینده و با سرمایه‌گذاری ۹۳۰ میلیون دلاری این ظرفیت را سه برابر کنیم و به ۷۵ هزار بشکه در روز برسانیم.

کاویانی ادامه داد: قرار است پالایشگاه ۵۰ هزار بشکه‌ای در کنار پالایشگاه فعلی احداث شود که مطالعات اولیه آن انجام شده و طی سه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه از ویژگی‌های این پالایشگاه جدید یاد کرد که درصد نفت کوره آن کمتر و حدود دو درصد است، اما میزان تولید بنزین آن بیشتر شده و تولید بنزین یورو پنج را نیز انجام خواهد داد.

کاویانی خاطرنشان کرد: این پالایشگاه جدید کنار پالایشگاه فعلی احداث می‌شود و پالایشگاه فعلی نیز به کار خود ادامه خواهد داد و از ظرفیت مخازن آن بیشتر استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار است برای این طرح از صندوق توسعه ملی تسهیلات دریافت شود، عنوان کرد: قرار است همه پالایشگاه‌های کشور با هدف جلوگیری از خام فروشی طرح‌های خود را ارائه دهند تا در مجموع ظرفیت تولید پالایشگاه‌های کشور از ۱.۸ میلیون بشکه کنونی به ۲.۵ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

مدیرعامل پالایشگاه کرمانشاه از برنامه برای کاهش گوگرد مازوت تولیدی پالایشگاه کرمانشاه با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیون دلاری هم خبر داد.

 

 


٠٠:٥٤ - چهارشنبه ٧ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٥٧    /    تعداد نمایش : ٢٣١