چاپ        ارسال به دوست

آمادگی بانک ملی در جذب سرمایه های خارجی در بخش انرژی

مدیرعامل بانک ملی ايران از اعلام آمادگي اين بانك در جذب سرمايه هاي خارجي در پروژه هاي مربوط به حوزه انرژي خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران،‌ محمدرضا فرزین؛ در مراسم امضای تفاهمنامه مالی پروژه احداث مخزنگاه فرآورده های نفتی شهید نادر مهدوی گفت: بانک ملی درحدود سه هزار شعبه دارد، هم اكنون در خارج از کشور نيز بزرگترین شعبه بانكي متعلق به این بانک است.

فرزين با بيان اينكه می توانیم تامین مالی خوبی را در بخش انرژی داشته باشیم، افزود: در حوزه ارزی می‌توانیم تأمین مالی خوبی داشته باشیم و به عبارتی شعب خارج از کشور ما می‌تواند به قطب جذب سرمایه‌ خارجی برای کشور بدل شود.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تأکید بر اینکه آرمان ما کاهش مصرف انرژی در کشور است و تلاش خود را برای تأمین مالی پروژه‌های وزارت نفت انجام می‌دهیم، تصریح کرد: بانک ملی ایران در خدمت توسعه و تجارت بخش انرژی کشور خواهد بود و در تأمین مالی پروژه‌ها نیز در کنار وزارت نفت است.

وي با تاكيد براينكه از طریق فاینانس و منابع خارجی اهداف نفتی کشور را تامین مالی خواهیم کرد، گفت: در خصوص احداث پترو پالایشگاه شهید سلیمانی جهت مشارکت اعلام آمادگی کرده ایم.

وي در بخش ديگري از اظهارات خود  در جمع خبرنگاران تصریح کرد: بانک ملی ایران در این طرح ۹۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری می‌کند و این طرح آغازی برای مشارکت بانک ملی در اجرای دیگر پروژه‌های صنعت نفت خواهد بود.

فرزين گفت: فرآیند فروش شرکت‌های بانک ملی بر اساس زمان‌بندی و با توجه به شرایط بازار سرمایه پیش می‌رود و امیدواریم امسال شاهد فروش چند شرکت بزرگ این بانک باشیم.

 

استان هرمزگان قطب پالایشی کشور می شود

 

نائب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: استان هرمزگان در سال‌های آینده می‌تواند به قطب پالایشی کشور بدل شود.

احمد مرادي مراسم امضاي تفاهمنامه مالي پروژه احداث انبار نفت فرآورده هاي نفتي شهيد نادر مهدوي تصريح كرد: تأکید نمايندگان در مجلس شورای اسلامی و به‌ویژه کمیسیون انرژی بر این است که از مجموعه فعالیت‌های وزارت نفت حمایت‌های لازم صورت بگيرد.

مرادي افزود: این استان ظرفیت بالایی دارد که در فاصله کوتاه و طی برنامه های منسجم برای نگهداشت تولیدات خلا گذشته جبران خواهد شد.

 نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استان هرمزگان در سال‌های آینده می‌تواند به قطب پالایشی کشور بدل شود، این ایده در حد یک حرف نیست، فاصله کوتاهی برای رسیدن به این هدف داریم، اما در عین حال برای نگهداری فرآورده‌های پالایشی باید به فکر ساخت مخازن نیز باشیم.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان با تشکر از وزیر نفت و معاونان وی در اجرایی شدن تفاهم‌نامه پروژه احداث انبار نفت فرآورده‌های نفتی شهید نادر مهدوی استان هرمزگان گفت: خوشحالیم که امروز دولت و مجلس به‌دنبال آن هستند که گره‌ای از مشکلات مردم باز کنند.

گفتنی است، مراسم امضاي تفاهمنامه احداث مخزنگاه فرآورده های نفتی شهید نادر مهدوی امروز(6 ارديبهشت ماه) با حضور وزير نفت و معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران برگزار شد.

 

 


٠١:٥٩ - سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٢٥٩