چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر و مدیر عامل پالایش وپخش تاکید کرد:

افزایش ظرفیت ذخیره سازی به موازات توسعه طرح های پالایشی

معاون وزیر نفت و مدیر عامل  شركت ملي پالایش وپخش فرآورده هاي نفتي ايران، با اشاره به صادرات 5 محموله نفت گاز و نفت سفيد در ماه جاري گفت: درپي  ایجاد  و افزایش ظرفیت ذخیره سازی به موازات توسعه طرح های پالایشی اقدامات لازم انجام مي شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، مهندس جلیل سالاری صبح امروز(6ارديبهشت) در مراسم امضاي تفاهمنامه مالي پروژه احداث انبار نفت فرآورده هاي نفتي شهيد نادر مهدوي گفت: این انبار را به نام شهید مهدوی مزین کردیم که اسطوره مقاومت  و کابوس امریکایی ها درناوگروه دریایی ذوالفقار بود.

سالاري با بيان اينكه در پروژه های پالایشی سرماگذاری ۸_۹ میلیارد دلاری نتیجه تلاش ها در دهه ۸۰ بود، افزود:  درپی آسیب شناسی كه صورت گرفت مشخص شد كه بايد در حوزه افزايش ذخيره سازي اقدامات توسعه اي صورت بگيرد براين اساس مقرر شد تا ظرفیت ذخیره سازی از ۱۲ میلیارد لیتر به 16.5 میلیارد لیتر افزایش پیدا کند.

وي با بيان انيكه ماهانه یک تفاهمنامه امضا خواهد شد، گفت: در زمینه ظرفیت‌سازی برای ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی در دوره پیشین کوتاهی شد، ضرورت داشت به این موضوع توجه کنیم و ذخیره‌سازی اتفاق بیفتد، مخازن ۶۰۰ میلیون لیتری انبار نفت شهید مهدوی از مخازنی است که در سواحل جنوب در زمره بزرگ‌ترین مخازن حوزه فرآورده‌های رنگی کشور است.

معاون وزیر نفت در امور پالایش و پخش گفت: پیش‌بینی کرده بودیم با توجه به نحوه خط لوله تابش و خط لوله ۲۶ که در حال اجرا هستیم هم حوزه صادرات و هم بخش‌های دیگر را انجام دهیم. با وجود اینکه این اتفاق‌ها افتاد، پیش‌بینی می‌کردیم مصرف در سال جدید افزایش می‌یابد و با توجه به اینکه ما دوران بیماری و مسائل کرونا را سپری کرده بودیم، ۹۷ میلیون لیتر مصرف کشور بود، اما در فروردین‌ماه امسال پنج محموله نفت‌گاز و نفت سفید با بالاترین قیمت‌ها صادر کردیم.

سالاري گفت: در فروردین ماه ۵ محموله نفت گاز و نفت سفید با قیمت های بالا صادر شد.

وي تاكيد كرد: ایجاد  و افزایش ظرفیت ذخیره سازی به موازات توسعه طرح های پالایشی ضروری بود که می بایست دراین خصوص اقداماتی انجام می شد.

 


٠١:٣٩ - سه شنبه ٦ ارديبهشت ١٤٠١    /    شماره : ١٣٦٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٦