چاپ        ارسال به دوست

معاون وزير نفت در امور پالايش و پخش:

صنعت پالايش بايد در حوزه‌هاي برون مرزي ورود كند

معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران با اشاره به لزوم اعتقاد و باور نسبت به جوانان انقلابي و همچنين ظرفيت داخلي كشور گفت: صنعت پالايش بايد در حوزه‌هاي برون مرزي نيز ورود كند و صرفا نگاه تك بعدي به اقناع بازار داخلي نداشته باشد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران،‌ مهندس جليل سالاري در آيين تکریم و معارفه مدیر سابق و سرپرست جدید هسته گزينش شركت كه ظهر امروز (24 اسفندماه) برگزار شد، ضمن تبريك اعياد شعبانيه گفت: به بركت حلول ماه مبارك رمضان انشاالله در جهت خودسازي و اخلاق‌مداري در مجوعه احساس وظيفه بيشتري شود و در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در تصدي مسوليت‌ها فرصت خدمت‌گذاري براي مردم بيش از پيش ارج نهاده شود.

سالاري در ادامه با اشاره به گراميداشت سالگرد ملي شدن صنعت نفت كشور بيان كرد: صنعت نفت در شرايط حساسي قرار گرفته است، باتوجه به اينكه حدود 85 درصد انرژي و همچنين منابع جاري و ساري سرمايه اي كشور به اين صنعت پيوند خورده است، اين صنعت به لحاظ تخصصي، تجربي و اقتصادي نقش حياتي را برعهده دارد.

وي باتوجه به اقداماتي كه از شكلگيري انقلاب اسلامي تاكنون در حوزه نفت صورت گرفته است، گفت: تا پيش از پيروزي انقلاب اسلامي شايد درظاهر صنعت نفت ملي شده بود ولي درعمل همان مسير گذشته دنبال مي‌شد، اما در دهه‌هاي اخير صنعت توانست به بالندگي برسد.

سالاري دربخش ديگري از اظهارات خود به اهميت گزينش اشاره كرد و گفت: امروز با حضور نيروهاي انقلابي و متخصص با اتكاء به ظرفيت‌هاي داخلي و بومي در بخش‌هاي مختلف صنعت به خودكفايي رسيده است.

وي با اشاره به اقدام بزرگي كه درصنعت پالايش و پخش دراين راستا صورت گرفت، افزود: عليرغم اعمال تحريم‌ها در ساليان گذشته با وجوداين ميزان خوداتكايي، صنعت حفظ شد و شرايط به گونه‌اي رقم خورد كه در حوزه دانش فناوري، تكنولوژي و ساخت در صنعت پالايش و پخش، بيش از 80-90 درصد ظرفيت‌ كشور را با اتكا به منابع داخلي و سرمايه‌هاي ملي بومي سازي كند.

سالاري با اشاره به اهميت حضور نيروهاي انساني متخحصص درصنعت بيان كرد: باتوجه به تعاملاتي كه با كشور ونزوئلا رقم خورده است تعدادي از نيروها به پالايشگاه‌هاي اين كشوركه تحريم نيز بودند اعزام شدند؛ ظواهر گوياي اين است كه صنعت نفت اين كشور فلج و تمام تاسيسات پالايشگاهي آنجا زمينگير شده بود، اين درحالي است كه در كشوري مانند ايران به لطف خداوند و تلاش صورت گرفته از سوي عوامل كار، تحريم نتوانست كشور را زمين گير كند.

وي گفت: حوزه پالايش صنعتي مهمي است كه بايد توجه ويژه اي به آن شود در بخش بنگاه داري، توسعه و تصميم سازي‌ها و تصميم گيري‌ها بايد در محور تمركز قرار بگيرد.

معاون وزير نفت درامور پالايش و پخش با بيان اينكه مولفه‌هاي صنعت نفت به مراتب متفاوت از ساير بخش‌ها است، اظهار كرد: روند گزينش در تمام دنيا يك حريم دارد دراين مسير حريم‌هاي سازماني بايد حفظ شود و در شيوه انتخاب بسترسازي لازم صورت گيرد به گونه اي كه تمركز فقط در مرحله ورود و احراز صلاحيت متوقف نشود و تمامي فرآيند را دربرگيرد.

 سالاري افزود: دشمن به اين صنعت نگاه خاصي دارد در خصوص بحث گزينش نيز باتوجه به حساسيت‌هاي و ظرافت‌هاي خاص آن بايد هشيارانه و متدبرانه عمل شود.

وي همچنين باتوجه به لزوم تربيت مدير توانمند در بدنه صنعت بيان كرد: باتوجه به شرايط امروز ضروري است تا مديران متخصص و جوان كه اشراف كامل به مسائل عملياتي داشته باشند، پرورش داده شوند.

 مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش با ارج نهادن حضور نيروهاي انقلابي و اعتقادي در بخش گزينش با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در ضرورت‌هاي گام دوم انقلاب تاكيد كرد: بايد در حوزه‌هاي برون مرزي نيز ورود كرد و صرفا نگاه تك بعدي به اقناع بازار داخلي نداشته باشيم.

به گفته وي اين صنعت ظرفيت‌هاي بسيار بزرگي دارد نياز به مديراني دارند كه هم ارزشي و هم ريسك پذير باشند در شرايط تحريم و بحران مي‌توان در صنعت با حضور نيروي جوان و انقلابي تحول ايجاد كرد، بايد به جوانان و ظرفيت‌هاي داخلي كشور اعتقاد و باور داشت.

عسگريان : پيگيري‌هاي مستمر مدير ارشد منجر به پيشرفته مي‌شود

در ادامه اين مراسم، نماينده وزير و دبير هيئت مركزي گزينش با قدرداني از مديرعامل شركت پالايش و پخش در رسيدگي به امر گزينش، اين پيگيري‌هاي مستمر مدير ارشد را مزيتي دانست كه منجر به پيشرفت درهر بخشي مي‌شود.

اسمعيل عسگريان، گفت: قانون گزيش كشور شالوده و چارچوب آن توسط يك حقوقدان تاليف شده است نكته اساسي آن در استقلال راي موجود در اين هسته است كه ارزش گذاري شده است و مي‌تواند قوت كار را بيشتر كند.

اسناوندي: ما كارگزاران گزينش موظف به اجراي قانون هستيم

سرپرست هسته گزينش شركت ملي پالايش و پخش نيز بيان كرد: ما كارگزاران گزينش موظف به اجراي قانون هستيم، اين قانون در سال 1374 در مجلس شوراي اسلامي با 18 ماده به تصويب رسيد دريكي از اين ماده‌هاي به تصويب رسيده به ضوابط عمومي گزينش كه خود شامل 7 بند است، اشاره شده است.

به گفته رسول اسناوندي براي اينكه بتوان گزينش خوب و منسجم در مجموعه شكل بگيرد بايد از روند كار با دقت و هوشمندانه عمل اجرايي شود.

وي گفت: انشالله باتمامي ظرفيت‌هاي موجود در گزينش نيروي انساني مناسب و متعهد درعرصه پالايش و پخش اتفاقات خوبي رقم زده شود و گزينش را به جايگاه اصلي خود بازگردانيم.

گفتني است مراسم تكريم و معارفه مدير  سابق و سرپرست جدید هسته گزينش شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران بعد از ظهر امروز با حضور مديران و مسئولان شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي، نماينده وزير و دبير هيئت مركزي گزينش و نمايندگان وزارت نفت برگزار شد.

 

 

 


١٨:٢٤ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٥