چاپ        ارسال به دوست

معاون وزیر نفت در امور پالايش و پخش خبر داد:

اهميت طرح ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی سنگین در زنجيره ارزش

معاون وزیر نفت و مديرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، طرح ملي ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی سنگین از لحاظ زیست محیطی و افزایش ارزش افزوده بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران،‌ مهندس جليل سالاري درمراسم رونمایی از اسناد تکمیل زنجیره ارزش نفت کوره با استفاده از دانش بومی پژوهشگاه صنعت نفت در پالایشگاه نفت بندر عباس كه صبح امروز(24 اسفندماه) برگزار شد، با اشاره به قدمت روند اعتماد صنعت به پژوهشگاه صنعت نفت مطرح کرد: نخستین اقدام ما در اعتماد به پژوهشگاه صنعت نفت مربوط به واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند بود که پس از پایلوت به این پژوهشگاه واگذار شد و به نتیجه رسید.

سالاري افزود: در پروژه کک سازی پالایشگاه بندرعباس نیز از مرحله پایلوت به مقطع تجاری رسیده است که امید می رود این امر توسط پژوهشگاه به نتیجه برسد.

وي با اشاره به اهميت طرح ملي ارتقاء كيفيت فرآورده هاي نفتي سنگين تصريح كرد: سهم نفت خام سنگین در تولیدات مقادیر قابل توجهی را به خود اختصاص داده است. بنابراین از لحاظ زیست محیطی و افزایش ارزش افزوده طرح ارتقای کیفیت فرآورده های نفتی سنگین بسیار حائز اهمیت به نظر می رسد.

سالاري در بخش ديگري از اظهارات خود تاكيد كرد: در واگذاری پالایشگاه ها باید نگرش بنگاه داری حاکم شود و منابع حاصل از این واگذاری ها صرف توسعه پالایشگاه ها شود.

وي همچنين گفت: باید از لحاظ دانش فناوری صنعت به جايگاهي برسد كه بتواند در عرصه های بین المللی حضور موثري داشته باشد. 

 

 


١٢:١١ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٩١    /    تعداد نمایش : ٢٥٠