چاپ        ارسال به دوست

وزير نفت:

با تدابير وزارت نفت واردكننده بنزين نخواهيم شد

وزیر نفت با تأکید بر اینکه وزارت نفت خود را معطل مذاکرات برای حصول توافق هسته‌ای در وین نمی‌کند، با اشاره به وضعيت سوخت رساني در سال 1401گفت: با تدابیر انجام شده و حمایت نمایندگان مجلس واردات بنزين رخ نخواهد داد.  

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، جواد اوجی ظهر امروز یکشنبه (۱۵ اسفند) در حاشیه آیین امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی پارس (مهرآران - فسا - شیراز) و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طی ماه‌های اخیر در بعضی پروژه‌های توسعه‌ای کشور از منابع مالی خارجی استفاده شده است، گفت: به‌زودی جزئیات این قراردادها در صورت نیاز منتشر می‌شود.

وی با بیان اینکه خط لوله ۴۴۵ کیلومتری پارس (مهرآران - فسا - شیراز) با استفاده از منابع مالی بانک تجارت ساخته می‌شود، گفت: این پروژه نیز همچون دیگر پروژه‌هایی که در ماه‌های اخیر قراردادشان امضا شده با پشتیبانی منابع داخلی پیش می‌رود؛ امروز بانک‌ها به جای اینکه منابع خود را وارد عرصه بنگاه‌داری کنند می‌توانند وارد پروژه‌های صنعت نفت شوند.

اوجی ضمن تشکر از نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری پروژه‌های نفت و گاز این استان، گفت: طی ماه‌های اخیر مجلس پشتیبانی خوبی از وزارت نفت برای امضای قراردادهای توسعه میدان‌های نفت و گاز کشور داشته است.

وزیر نفت در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا در سال ۱۴۰۱ وارد کننده بنزین می‌شویم، تصریح کرد: با تدابیر انجام شده و حمایت نمایندگان مجلس این اتفاق رخ نمی‌دهد.

 

 


١٥:٣٦ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٥٤    /    تعداد نمایش : ٢٢٣