چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل بانک تجارت:

40 درصد از ظرفيت بانك تجارت در صنعت نفت متمركز شده است

مدیرعامل بانک تجارت با بيان اينكه 40 درصد از ظرفيت اين بانك در اختيار صنعت نفت و پتروشيمي است،‌ گفت: طی دوهفته گذشته قراردادي به ارزش ۶۰۰ میلیون یورو در پالایشگاه کرمانشاه به امضاء رسيد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، هادی اخلاقی‌فیض امروز (یکشنبه، ۱۵ اسفندماه) در آیین امضای تفاهم‌نامه تأمین منابع مالی احداث خط لوله مهرآران - فسا - شیراز (پارس) که با حضور وزیران نفت و اقتصاد و بین شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی و بانک تجارت امضا شد، گفت: بانک تجارت از جمله نهادهای مالی است که با توجه به نوع کسب و کار خود در صنعت نفت و پتروشیمی حضور مستمر داشته است.

اخلاقی‌فیض ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهم‌نامه خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی پارس، تصریح کرد: بانک تجارت علاقه‌مند به همکاری با وزارت نفت در طرح‌های توسعه‌ای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است.

به گفته وي تقریبا معادل ۴۰ درصد از ظرفیت بانک تجارت به صورت متمرکز و غیر متمرکز در اختیارصنعت نفت و پتروشیمی قرار گرفته است.

اخلاقی‌فیض اذعان کرد: این بانک از سال ۹۹ تا ۱۴۰۰ علي رغم ريسك‌ها و تحریم‌های اقتصادی رقمی حدود ۲۰ میلیارد دلار در بخش نقل و انتقال وجوه انجام داده است.

وي بيان كرد: اين بانك حدود ۱۶۰ شعبه و ۳۵ باجه تخصصی در حوزه انرژی متمركز كرده است. 

اخلاقی‌فیض در پايان با اشاره به اینکه بانک تجارت از سال ۹۹ تاکنون ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است، اافزود: صنعت نفت امروز پیشران اقتصاد کشور است و امیدواریم این صنعت منشأ برکت برای کشور باشد.

 

 


١٤:١٩ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٥١    /    تعداد نمایش : ١٩٧