چاپ        ارسال به دوست

فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي پالايش و پخش خبر داد:

توزيع بسته هاي كمك معيشتي بين 800 خانوار كم‌درآمد

فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران از توزيع بسته‌هاي كمك مومنانه بين 800 خانوار كم‌درآمد و آسيب‌پذير تا پايان سال جاري خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران،‌ رسول اسناوندي با اشاره به نقش بسيج در صنعت نفت و پالايش تصريح كرد: نگاه بسيج نگاهي عدالت‌محور است و در اين راستا از تمام ظرفيت‌هاي موجود در ساختار بسيج شركت ملي پالايش و پخش استفاده خواهد شد.

اسناوندي در ادامه با تاكيد بر ارتقاء مهارت‌افزايي در حوزه بسيج، افزود: اخلاق حاكم در بسيج برمبناي شاخص‌هاي فرهنگي، ايثارگري و رفتارهاي جهادي است كه در بطن دفاع مقدس و انقلاب شكل گرفته است، و امروز تلاش بسيج بر اشاعه اين فرهنگ قرار داده شده است.

وي با اشاره برنامه‌هاي در اولويت اجراي حوزه بسيج، گفت:از جمله اين برنامه‌ها ايجاد شبكه‌ها و تشكيلات تخصصي و فرهنگي است تابتوان براي اجراي مسئوليت‌هاي بزرگ‌تر در اين صنعت مهيا شد.

به گفته اسناوندي به اين منظور بايد هيئت‌هاي انديشه‎ورز كه مورد تاكيد مقام معظم رهبري نيز می باشد شكل بگيرد تا با طرح ايده در ميان نخبگان و صاحب نظران، طرح‌هاي برگزيده بررسي و به مرحله اجرا برسد.

وي اجراي مسئوليت‌هاي اجتماعي را از مهمترين برنامه‌هاي اين حوزه عنوان كرد و گفت: به هرميزان نگاه خاص‌تر و ويژه‌تري به مسئوليت‌هاي اجتماعي مبذول شود مي‌توان در خصوص محروميت‌زدايي موفق‌تر عمل كرد.

اسناوندي ادامه داد: از جمله موضوعاتي كه در شوراي بسيج مورد تاكيد و بررسي قرار گرفته، بر مبناي توانمندسازي و محروميت‌زدايي است ومقرر شده است تا تخصيص بودجه براي پيش‌برد طرح‌هاي مربوط آن در سال آتي افزايش يابد.

وي اظهار كرد: درحال حاضر در يكي از پايگاه‌هاي بسيج شركت به منظور عمل به تعهدات موجود در باب محروميت‌زدايي، با همكاري نيروهاي سپاه در دو استان كرمان و سيستان و بلوچستان طرح آب‌رساني به روستاهاي محروم و كپرنشنيان درحال اجرا است.فرمانده حوزه مقاومت بسيج شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران با اشاره به اهميت اجراي مسئوليت‌هاي اجتماعي در صنعت پالايش، از آب‌رساني به روستاهاي محروم خبر داد.

اسناوندي اذعان كرد: مقرر شده است بسته‌هاي كمك مومنانه به 800 خانوار كم‌درآمد و آسيب‌پذير كه اخيرا در شوراي فرهنگي به تصويب رسيده است با كمك بسيج شركت ملي پالايش و پخش، سازمان بهزيستي و كميته امداد خميني(ره) تا پايان سال جاري توزيع شود.

وي در پايان با اشاره بيانيه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبري كه به عنوان سند راهبردي دوساله تبيين شده است، گفت: اين بيانيه به عنوان نقشه راه بسيج در نظر گرفته شده است؛ در ادامه اين مسير مبحث «جهاد تبيين» در شوراي حوزه بسيج و پايگاه‌ها محوريت قرار خواهد گرفت كه به اين منظور برنامه هايي اجرايي نيز تدوين خواهد شد. 

 

 


٠٨:٤٦ - چهارشنبه ٤ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥١١    /    تعداد نمایش : ٣٥٣