چاپ        ارسال به دوست

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی استان:

رشد 15 درصدی مصرف بنزین در خوزستان / وجود هوا در بنزین صحت ندارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان از رشد 15 درصدی مصرف بنزین در خوزستان در مقایسه با سال گذشته خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، نعمت‌الله نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص مصرف سوخت در خوزستان اظهار کرد: امسال میزان مصرف بنزین در جایگاه‌های خوزستان در مقایسه با سال گذشته 15 درصد رشد داشته است.
وی افزود: این میزان افزایش مصرف در استان، به دلیل برداشته شدن محدودیت‌های تردد در دوران کرونایی است که باعث افزایش جابه‌جایی‌ها و رشد مصرف بنزین شده است.


مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان گفت: امسال همچنین میزان مصرف CNG در خوزستان به طور میانگین در مقایسه با سال قبل، حدود 6 درصد رشد داشته است.


نجفی در خصوص مصرف گازوئیل عنوان کرد: در سال جاری با توجه به افزایش حمل و نقل و تردد کامیون‌ها از بنادر خوزستان میزان مصرف نفت گاز (گازوئیل) در مقایسه با سال گذشته حدود 8 رشد داشته است.


وی با اشاره به شایعات مطرح‌شده در خصوص وجود هوا در بنزین و کم فروشی جایگاه‌های سوخت بیان کرد: امکان ندارد که هوا با بنزین از نازل سوخت خارج شود و مطرح شدن چنین مسایلی صحیح نیست.


مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خوزستان ادامه داد: ماهانه جایگاه‌های سوخت استان رصد و بررسی می‌شوند و جایگاه‌هایی که در عرضه سوخت، کم فروشی کنند پلمب می‌شوند. اداره استاندارد نیز هر 3 ماه یکبار نسبت به بررسی جایگاه‌های سوخت اقدام می‌کند.


نجفی تصریح کرد: استانداردهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از استانداردهای مورد نظر اداره کل استاندارد بسیار سختگیرانه‌تر است و اجازه نخواهیم داد جایگاه‌های سوخت در این زمینه به مردم کم فروشی کنند.


١٢:١٣ - سه شنبه ٣ اسفند ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٥٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٠