چاپ        ارسال به دوست

برنامه‌ریزی برای کاهش قاچاق سوخت از استان کرمانشاه/ 100میلیون لیتر برای سوخت ادوات کشاورزی برآورد شد

مدیرعامل شرکت توزیع فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: تمهیدات لازم برای کاهش قاچاق سوخت در بخش‌های مختلف استان از جمله کشاورزی اندیشیده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی به نقل از خبرگزاری تسنیم،فریدون یاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: در زمینه نفت و گاز بخش کشاورزی براساس سطح زمین زیر کشت، نوع کشت و توپوگرافی زمین حدود 100 میلیون لیتر برای سوخت سال 1401 ادوات کشاورزی برآورد شده است.
وی عنوان کرد: در زمینه صدور بارنامه‌هایی که توسط شرکت‌های حمل و نقل صادر می‌شود، مقرر شد کارگروهی ایجاد و تعیین سوخت کامیون‌های آژانسی را بررسی کند.

یاسمی گفت: برای کنترل و نظارت بر قاچاق بنزین موتور در دو شهرستان پاوه و قصرشیرین نظارت‌های بیشتری از طرف دستگاه‌های انتظامی انجام می‌شود که به حداقل ممکن برسد.


وی اشاره به تفاوت قیمت سوخت داخلی با کشورهای خارجی به عنوان دلیل اصلی قاچاق سوخت توسط افراد سودجو افزود: اکنون از دیپ‌های دیجیتالی به جای دیپ‌های دستی در مرزها استفاده می‌شودو مشخصات رانندگان، کامیون، اندازه و ابعاد باک سوخت در یک فلش مموری ثبت و ضبط می‌شود.


مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: در بدو ورود کامیون‌های خارجی به مرزهای استان، میزان سوخت باک آن‌ها اندازه‌گیری شده و به یک سرور مرکزی انتقال داده می‌شود و در زمان برگشت، اگر سوخت درون باک از مقدار اولیه بیشتر باشد باید براساس قیمت شورای نرخ‌گذاری شهرستان یا قیمت شورای نرخ‌گذاری استان پول سوخت اضافی را پرداخت کنند.


٠٩:٥٦ - چهارشنبه ٢٧ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٩١    /    تعداد نمایش : ٢٥٠