چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده هاي نفتي ايران:

از ظرفیت داخلی برای تقویت ناوگان سوخت رسانی جاده ای استفاده می شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه بین بانک عامل و شرکت های خودروساز با اشاره به جايگاه مهم و كليدي ناوگان در زيرساخت هاي اقتصادي كشور گفت: از ظرفیت داخلی برای تقویت ناوگان سوخت رسانی جاده ای استفاده می شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران،‌ کرامت ویس کرمی تصريح كرد: صنعت ناوگان حمل و نقل سوخت رسانی یکی از کلیدی ترین بخش هایی است که از دیرباز مورد توجه بوده است.

به گفته ويس كرمي بخش اعظم سوخت رسانی به اقصی نقاط کشور با حمل و نقل جاده ای انجام می شود، اين درحالي است كه  ۲۱۰ میلیون لیتر انواع فراورده نفتی بصورت شبانه روزی انتقال داده می شود.

ويس كرمي با بيان اينكه  در حال حاضر ۳۶ هزار  مسیر سوخت رسانی در کشور وجود را دارد، افزود:  هم اکنون ۱۳ هزار ناوگان وجود دارد که از این رقم  ۱۰۵۰۰ دستگاه تریلی، ۱۵۰۰ نفتکش ده چرخ و ۱۰۰۰ دستگاه  شش چرخ می باشد.

وي تصريح كرد: از مهمترین اقداماتی که در دولت سیزدهم برای تقویت اقتصاد ضعیف شده این بخش انجام گرفت افزایش کرایه حمل و نقل جاده ای بوده است كه اين ضعف طي دو سه سال اخير حادثه گشته بود.

ویس‌کرمی در ادامه به سرمای هوا در زمستان امسال اشاره کرد و گفت: با این حال سوخت‌رسانی در هیچ بخشی از کشور مشکل نداشت و تامین سوخت مایع پایدار بود.

وی تاکید کرد: تعدادی از مجموعه ناوگان تعهد کار با شرکت داشته باشند و به مرور به افراد واگذار می شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی به نوسازی چهار هزار دستگاه تریلی با تفاهم با بانک ملت اشاره کرد و افزود: در اجرای این تفاهم نامه از ظرفیت داخلی استفاده خواهد شد.

 

پيگيري هاي متوالي شركت ملي پالايش و پخش 

مدیرعامل شرکت دنیای ماموت  نيز در اين مراسم با اشاره به اهميت اين تفاهمنامه  افزود: براي تحقق اين مهم از سوی شرکت ملی پالایش و پخش بعنوان متولی در راستای نوسازی ناوگان، پیگیری های متوالی صورت گرفت.

مومني تصريح كرد: حوزه لجستیک و حمل و نقل سوخت رسانی جاده ای زیر ساخت توسعه اقتصاد هر کشوری محسوب می شود.

به گفته وي عزم انجام چنین فرآیندی بسیار مهم و ارزشمند تلقی می شود تا توزیع فرآورده های نفتی با استانداد و در شرایط ایمن صورت بگیرد.

 


كاهش آلايندگي ها درپي نوسازي ناوگان فرسوده

همچنين معاون مدیرعامل شرکت رخش خودرو دیزل در مراسم امضای تفاهم‌نامه سه جانبه نوسازي و تقويت ناوگان سوخت‌رساني جاده ای کشور تصريح كرد: ناوگان حمل و نقل کشور صنعتی فرسوده است باید حمایت همه جانبه از سوی نهادها و وزارتخانه های ذی ربط  برای ارتقا این ناوگان صورت بگیرد.

زنوزی بيان كرد: نوسازی ناوگان فرسوده هم به لحاظ اقتصادی و هم مسائل زیست محیطی و کاهش آلایندگی ها می تواند نتایج خوبی را به همراه بیاورد.

 


١٧:١٥ - شنبه ٢٣ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٨١    /    تعداد نمایش : ٣١٨