چاپ        ارسال به دوست

توزیع سوخت‌ در منطقه ارومیه همزمان با بارش سنگین برف ادامه دارد

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ارومیه گفت:برف و یخبندان در مناطق سردسیر و سخت‌گذر منطقه ارومیه وقفه‌ای در سوخت رسانی به این مناطق ایجاد نکرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ، احمد مجرد روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به قرار گرفتن در پیک توزیع و مصرف فرآورده های نفتی بخصوص در ۲ فرآورده نفت سفید و نفت‌گاز نیروگاههای برق استان اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون بالغ بر ۱۶۰ میلیون لیتر نفت سفید به مشترکان مرکز و شهرهای شمال آذربایجان غربی توزیع شده است.


وی افزود: در حال حاضر بالغ بر ۸۵ هزار خانوار مصرف کننده نفت سفید داریم که از نعمت گاز بهره مند نیستند که تعدادی از این خانوارها در مناطق سخت گذر و کوهستانی شهرستانهای سلماس و چالدران قرار گرفته و معمولا تا اوایل آبان ماه کل سهمیه نفت سفید خود را دریافت می کنند. وی با اشاره به حجم عظیم تامین، ذخیره سازی و سوخت رسانی بی وقفه به نیروگاههای ارومیه و خوی اضافه کرد: از ابتدای سال تا کنون بالغ بر ۴۷۵ میلیون لیتر نفت گاز به آنها ارسال شده که یک بخش آن از طریق خط لوله و بخش دیگر از طریق ۲۱۳ نفتکش جاده پیما انجام می شود.


مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های منطقه ارومیه بیان کرد: وضعیت ذخیره سازی سوخت در مخازن و تاسیسات ذخیره سازی منطقه اعم از انبار نفت مرکزی ارومیه، انبار نفت شهیدحاج قاسم سلیمانی، انبار نفت خوی و ماکو مطلوب بوده و مردم نگران تامین سوخت مورد نیاز خود نباشند.
وی از آغاز ذخیره سازی بنزین تعطیلات نوروزی سال ۱۴۰۱ خبر داد و افزود: پیش بینی ما افزایش قابل توجه مصرف بنزین در تعطیلات نوروزی خواهد بود بنابراین برنامه ریزی تامین و ذخیره سازی بنزین در انبارهای نفت از ۱۲ بهمن ماه سال جاری انجام شده است.


١٠:٠٧ - شنبه ٢٣ بهمن ١٤٠٠    /    شماره : ١٣٤٧٧    /    تعداد نمایش : ٢٣٠