چاپ        ارسال به دوست

سرخط اخبار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران؛ 11 خرداد

مسعود نیک تاج، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر گفت: در سال گذشته بیش از 4000 بازدید میدانی کمی و کیفی از 76 جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی و مصرف کنندگان عمده در سطح منطقه بوشهر انجام شد.

وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های صادره و همزمان با بازدیدهای میدانی و کنترل کیفیت، واحد مهندسی منطقه نیز 13000 مورد آزمایش کمی از 1118 نازل موجود در سطح مجاری عرضه سوخت منطقه بوشهر طی سال گذشته انجام داده و نازل‌ها براساس استانداردهای لازم کالیبره شدند.

*****

سید کاظم اسد، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چابهار گفت: در بازه زمانی ابتدای فروردین لغایت دهم خرداد سالجاری بیست میلیون و هفتصد و هشتاد هزار لیتر فرآورده نفتگاز یورو 4 در سطح مجاری عرضه فرآورده‌های نفتی منطقه توزیع شده است.

*****

مدنی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل گفت: از زمان آغاز اجرای طرح رایگان دوگانه‌سوز کردن خودروهای عمومی تا کنون مالکان دو هزار و 718 دستگاه خودرو در سامانه GCR.NIOPDC.IR  برای تبدیل به دوگانه‌سوز در سطح منطقه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد یک هزار و 978 دستگاه خودرو مشمول طرح شدند.

وی افزود: مالکان خودروهای پلاک سفید (اینترنتی، آژانس‌ها) با پیمایش بیش از هزار کیلومتر که استعلام آنها از طریق وزارت کشور از اتحادیه‌های مربوط اخذ شده و در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد، می‌توانند پس از دریافت پیامک حاوی شمول طرح، نسبت به تبدیل خودروهای خود به دوگانه‌سوز  در سامانه یاد شده ثبت‌ نام کنند. 

*****

نیک‌تاج، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه بوشهر خبر داد: با هدف اقتصاد مقاومتی و تامین سوخت مردم شریف استان بوشهر و همچنین ارتقاء توان عملیاتی منطقه، 31 فروند کشتی حامل سوخت طی سال گذشته در بوشهر پهلودهی و محموله آن تخلیه شد.
وی ادامه داد: در طول سال‌های گذشته و با ایجاد زیرساخت‌های لازم از طریق استفاده از خط لوله 16 اینچ و بازوهای تخلیه و تجهیز و ارتقاء سطح ایمنی و فنی اسکله نفتی فجر و نیز تسهیل سایر موارد، مقدمات اجرای تخلیه و ذخیره‌سازی فرآورده‌های نفتی درتاسیسات و مخازن انبار نفت شهید غریبی بوشهر فراهم شده است.

*****

فریدون یاسمی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه گفت: روزانه بیش از دو هزار کامیون از پنج مرز کرمانشاه کالاهای صادراتی کشور را به عراق حمل می‌کنند و همین امر ساماندهی سوخت را ضروری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات موثری در راستای کاهش محسوس قاچاق سوخت در مرزهای استان انجام شده، افزود: برگزاری جلسات متعدد در این راستا با کارگروه پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی استان و کنترل الکترونیکی سوخت کامیون‌ها از جمله این اقدامات است.

*****

تورج امانی، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه چالوس خبر داد: عملیات تست تجهیزات پاکسازی و مهار آلودگی نفتی در اسکله بندر نوشهر با حضور کارشناسان اچ‌اس‌ای ستاد شرکت ملی پخش انجام شد.

وی با بیان این خبر افزود:  این عملیات در اسکله غربی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران و در راستای آمادگی تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی انجام شد.

 

 

 

 

 

 


١١:٤٣ - سه شنبه ١١ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ١٢٧٧٢    /    تعداد نمایش : ١٠٠