چاپ        ارسال به دوست

راه اندازي خط ریلی بارگیری نفت کوره در استان مركزي

 مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی از ایجاد خط جدید بارگیری ATR (نفتکوره کم سولفور) از طریق مخزن دار راه‌آهن در انبار نفت سردار شهید رحیم آنجفی منطقه استان مرکزی خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی، سعید جمشیدی گفت: به همت تلاشگران واحدهای فنی و عملیاتی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی برای اولین بار خط جدید بارگیری ATR (نفتکوره کم سولفور) تولیدی پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند از طریق مخزن‌دار راه آهن با کمترین هزینه معادل با چهار میلیارد ریال در انبار نفت سردار شهید رحیم آنجفی منطقه به بهره‌برداری رسید.

وی اظهار کرد: پروژه فوق از تاریخ ششم آبان ماه ۹۹ با اجرای اضافه کردن خط جدید لوله ۸ و ۱۲ اینچ به طول ۷۰ متر و نصب اتصالات مربوطه، تعریض کانال ها، بلاستینگ، برشکاری، جوشکاری، رنگ آمیزی و ریسه کردن لوله ها در کانال پمپ شید، ساخت ساپورت و همچنین اضافه کردن دو الکتروپمپ ۵۰ کیلوواتی به اجرا درآمده و در مدت زمان یک ماه به بهره برداری رسید.

 وی به توان بارگیری این خط اشاره کرد و گفت: پروژه فوق با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب بر ساعت قدرت بارگیری حداقل ۴۲ واگن مخزن‌دار و ۳۰ دستگاه نفتکش جاده پیما معادل با سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در روز را دارد.

 مدیر منطقه استان مرکزی کاهش چشمگیر هزینه‌های حمل‌ونقل و بالا بردن ضریب اطمینان انتقال فرآورده را از مزایای این طرح دانست و ابراز امیدواری کرد که بتوان بیش از گذشته در راه ارائه خدمت در حمل‌ونقل این فرآورده که می‌تواند به مصرف سوخت کشتی‌های دریایی برسد موثر واقع شویم.

 

 


١٣:٣٣ - شنبه ١٥ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤٢٥    /    تعداد نمایش : ٣٠٢