چاپ        ارسال به دوست

آزادسازی حریم خطوط لوله نکا - ساری

40 هزار مترمربع از حریم خطوط لوله نفت خام و فرآورده  نکا - ساری آزاد و مسیر این خطوط تسطیح شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران به نقل از شرکت خطوط لوله ومخابرات نفت ایران منطقه شمال، اسحاق اردشیری رئیس تعمیرات و نگهداری خط منطقه با اشاره به اجرای طرح تسطیح مسیر خطوط لوله 16 اینچ فرآورده و 32 اینچ نفت خام نکا - ساری گفت: در جریان این تسطح مسیر مواردی از تعارض به حریم خطوط لوله مشاهده و این حریم اشغال شده به مساحت 40 هزار متر مربع آزادسازی شد.

وی تعارض به حریم خطوط لوله در منطقه شمال را به دلیل حاصلخیزی اراضی مجاور خطوط دانست و خاطرنشان کرد: همین مساله موجب سوء‎استفاده برخی از مجاوران و کشت و زرع در حریم قانونی این خطوط لوله شده بود.

اردشیری از دیگر مشکلات اجرای این طرح را باتلاقی بودن برخی نقاط از حریم خط به دلیل بالابودن سطح آب و نزدیکی به ساحل اعلام کرد وگفت: به همین دلیل در حین کار چندین مرتبه ماشین‎آلات مورد استفاده در باتلاق گیر کرده و نهایتا با تلاش پرسنل خارج شده بود.

رئیس تعمیرات خطوط لوله منطقه گفت: تسطیح این مسیر به طول 56 کیلومتر و در مدت 26 روز کاری با همکاری واحدهای ترابری و حراست منطقه انجام شد که با اصلاح گرده‎ماهی‎ها، ترمیم آب‎بردگی‎ها و شیب ‏بندی سطوح برای هدایت آب‎های سطحی همراه بود.

 

 


١٣:٥٥ - سه شنبه ٤ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٤١٨    /    تعداد نمایش : ٢٩١