چاپ        ارسال به دوست

وضعیت مطلوب پالايشگاه كرمانشاه پس از واگذاری به بخش خصوصی

رییس روابط عمومي و امور بين الملل شركت پالايش نفت كرمانشاه گفت: افزايش توليد و اشتغال همراه با رضايتمندي پرسنل، تنها بخشی از دستاوردهای خصوصي سازي در پالايشگاه كرمانشاه است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شركت ملي پالايش و پخش فرآورده هاي نفتي ايران، محمدرضا امامي نيا در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهاي خصوصي سازي پالايشگاه كرمانشاه در چند سال اخير اظهار كرد: واگذاري موفق شركت پالايش نفت كرمانشاه به بخش خصوصي در وهله اول منجر به خروج اين شرکت از ماده ۱۴۱ قانون تجارت و جلوگیری از ورشکستگی و تعطیلی آن شد كه طبيعتا دستاوردي بسيار ارزشمند است.

وي ادامه داد:  مدیریت بخش خصوصي شركت پالايش نفت كرمانشاه با نگاه متحولانه در کلیه ابعاد و به دور از حاشیه های ابتدائی این واگذاری و با نظر خاص به منابع انسانی، کلیه امکانات موجود را در راستای تامین امنیت روحی و روانی پرسنل به کار گرفته به نحوی که اندک نگرانی در این خصوص برای کارکنان باقی نمانده است.

اين مقام مسئول در شركت پالايش نفت كرمانشاه گفت: افزایش و رونق تولید، تنوع تولید در انواع فرآورده‌ های ویژه، تبدیل وضعیت نیروهای پیمانکاری به قراردادی مستقیم و از بین بردن واسطه ای بنام پیمانکار، پیگیری مجدانه در پیشرفت و توسعه کمی و کیفی شرکت، افزایش و پرداخت به موقع حقوق و مزایا ، پرداخت وام قرض الحسنه به كليه كارگران شركت، جذب و بکارگیری تعداد قابل توجهی از جوانان متخصص و جویای کار استان از جمله دستاوردهاي مثبت خصوصي سازي در پالايشگاه كرمانشاه است.

رییس روابط عمومي و امور بين الملل شركت پالايش نفت كرمانشاه افزود: توجه ويژه به مسئوليت هاي اجتماعي همچون پرداخت کمک های خیرخواهانه و عام المنفعه، حضور فعال و کمک رسانی مستمر در بحران های سیل و زلزله و همچنين كمك هاي مومنانه قابل توجه در بحث بحران كروناي اخير،آزادی زندانیان و محکومین مالی و ... گوشه ي ديگري از مديريت اثربخش و موفق بخش خصوصي در شركت پالايش نفت كرمانشاه است که این مهم حکایت از توجه مدیریت به مسائل اجتماعی و عمومی جامعه می باشد.

وي ادامه داد: عدم تعدیل نیروی انسانی، حفظ کرامت انسانی و افزایش امکانات رفاهی بدون تبعیض، پرداخت پاداش های مختلف جهت ایجاد انگیزه کاری بالاتر، ارزش دادن به جایگاه شخصی و اداری پرسنل، تلاش در جهت انجام خواسته های پرسنل که سالیان متمادی احقاق حق صورت نگرفته بود و... بخش ديگري از اقدامات مديريت بخش خصوصي اين شركت است.

وي يادآورد شد: پرداخت به موقع كليه ماليات هاي تكليفي و قانوني و بدهی های معوقه و .... كه ماهانه رقم بسيار چشمگيري است باعث شده كه عدد پرداختي ماليات شركت به عنوان پشتوانه اي براي به گردش درآمدن چرخ هاي توسعه و تولید استان در ساير ابعاد باشد.

امامي نيا تصريح كرد: با توجه به آمار و مستندات در مجموع مي توان گفت هر آنچه بعد از واگذاری شرکت پالايش نفت كرمانشاه انجام شده سیر صعودی و افزایشی داشته و تاکنون روند کاهشي در هيچ زمينه اي وجود نداشته است که این مهم دال بر وجود اهلیت و توانایی مدیریتی بخش خصوصی پس از چهار سال از واگذاری موفق شرکت است.

 

 


١٤:٣٧ - دوشنبه ١٤ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٣٤٣    /    تعداد نمایش : ٣٥٢