چاپ        ارسال به دوست

موفقیتی دیگر برای سامانه آموزش از راه دور شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران

دوره برخط «ایمنی مخازن نفتی» برگزار شد

 

مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: بر اساس اعلام اداره آموزش مرکزی این شرکت، دوره آموزشی زنده و بر خط «ایمنی مخازن نفتی» از محل اداره آموزش شرکت پالایش نفت آبادان به صورت زنده در سامانه آموزش از راه دور طی روز گذشته (دوشنبه ۱۹ خردادماه) از ساعت ۹ الی ۱۲:۳۰ برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی، مجتبی احمدی بیان کرد: پس از افتتاح سامانه آموزش از راه دور و زنده این شرکت توسط معاون وزیر نفت و مدیرعامل، مدیریت توسعه منابع انسانی موفق شد در بستر اینترانت سراسری شرکت ملی پالایش و پخش، مدیریت و  اجرای برخی دوره های آموزشی منتخب و کلیدی را به ادارات آموزش شرکت های فرعی که در اجرای آنها تبحر داشته و از امکانات لازم کارگاهی برخوردار است، واگذار کند.

به گفته احمدی این دوره که با توجه به نقش ایمنی در صنعت نفت و کاهش حوادث برای شرکت اهمیت زیادی داشت، بالغ بر ۸۰ نفر منتخب از واحدهای عملیاتی و مهندسی و ایمنی و آموزشی در آن شرکت کردند که در نهایت با آزمون پایان یافت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فراگیران از شرکت‌های ملی پخش، خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، پالایش نفت اراک، مهندسی و ساختمان نفت و ستاد در این دوره شرکت کردند، افزود: موضوع از این جهت حائز اهمیت است که برای نخستین بار با کمک و راهبری آموزش مرکزی، مسئولیت اجرای دوره از تهران به شرکت پالایش نفت آبادان انتقال یافته و این فرآیند خارج از تهران ارائه و توسط تمام کاربران و فراگیران در سراسر ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

احمدی تاکید کرد:  این موفقیت آموزش باعث شد که شرکت‌های فرعی علاوه بر ارائه آموزش‌های برخط برای فراگیران داخلی، دوره‌هایی که مناسب برای تمام همکاران است را در شبکه بر خط سازمانی اجرایی و دیگر همکاران در سایر شرکت‌های فرعی و ستاد شرکت ملی پالایش و پخش در آن حضور پیدا کنند.

وی در پایان یادآوری کرد: این گروه دوره های منتخب علاوه بر کاهش هزینه‌ها، کاهش تردد و سفر همکاران را در پی داشته و مناسب ایامی است که همچنان تجمع افراد و تشکیل کلاس های آموزشی منع شده است. ادارات آموزش ستاد و  شرکت ها فرعی توانسته اند در ایام تعطیلی سه ماهه اخیر کلاس های درس، با استفاده از این سامانه قریب به هزار نفر روز آموزش در موضوعات متنوع اجرا کنند که با استقبال بسیار خوبی از سوی همکاران و مدیران آنها همراه شده است.

 

 

 


٠٩:٢٩ - سه شنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٩    /    شماره : ١٢١٥٠    /    تعداد نمایش : ٢١٢