چاپ        ارسال به دوست

دو خبر از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت

پیوستن کشورمان به جمع 9 کشور سازنده دستگاه آزمایش فشار سنج با وزنه / نصب اکچویتور نیوماتیک در خط لوله نائین - کاشان - ری

 

 

برای اولین بار در ایران دستگاه psi 10000 Deed Weight Tester(دستگاه آزمایش فشارسنج با وزنه یا همان گیج تستر وزنه ای) در شرکت خطوط لوله و مخابرا ت نفت منطقه فارس با هزینه حدود یک پنجم مشابه خارجی طراحی و تولید و مورد استفاده قرار گرفت.

مهندس سیدمحمد هاشمی راد کارمند ابزار دقیق و طراح و سازنده دستگاه فوق و پژوهشگر برتر شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقه فارس از چندین سال تجربه موفق در ساخت این دستگاه گفت: این وسیله به عنوان مرجع فشار برای چک کردن دقت و صحت قرائت از یک فشارسنج می باشد و روش اندازه گیری در این تجهیز، استفاده از وزنه های قابل ردیابی برای اعمال فشار به یک سیال استفاده می شود.

وی افزود: تستر وزن مرده (DWT) یک روش استاندارد کالیبراسیون است که با استفاده از یک سیلندر پیستونی با بار قرار داده شده بر روی آن باعث ایجاد تعادل با فشار اعمال شده زیر پیستون می گردد.

 

*****************

 

نصب اکچویتور نیوماتیک در خط نائین - کاشان - ری

مهندس واحد نگهداری و تعمیرات خط شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت منطقۀ تهران از نصب اکچویتور در مسیر نائین - کاشان - ری خبر داد .

رضا پالاش کارشناس تعمیرات خط ابن منطقه با اعلام این خبر گفت: بر اساس برنامه های از پیش تعیین شده بر روی خط 20 اینچ نائین - کاشان - ری ، بازدیدهای مختلفی از این مسیر و شیرهای بین راهی صورت گرفت که به موجب آن اقدامات لازم به منظور نصب گیربکس ثانویه و اکچویتور (Actuator) پرتابل نیوماتیک صورت پذیرفت .

وی با اشاره به مدت زمان این طرح که شش روز کاری به طول انجامید و در آن علاوه بر اداره مهندسی به عنوان مجری طرح ، یک شرکت پیمانکاری نیز حضور داشت، افزود : در روان کاری شیرهای بین راهی برای زمانی که مواد در خط جریان دارد نه تنها گیریس کاریِ گیربکس بر روی 17 شیر 20 اینچ انجام گرفت بلکه با اضافه کردن گیربکسی که ولو را از حالت دستی به شکل بادی در می آورد، عملاً شرایط را برای کالیبره کردن شیر در هنگام فعالیت خط فراهم ساخت.

 

 

 


١٠:٢٢ - دوشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٩    /    شماره : ١٢٠٥٢    /    تعداد نمایش : ٣٤٦